Zmywarki do zabudowy: czy różnią się od wolnostojących?

Osoby, które planują zakup zmywarki, muszą odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie dotyczące rodzaju sprzętu. Na rynku znaleźć można zarówno zmywarki do zabudowy, jak i zmywarki wolnostojące. Czym różnią się oba sprzęty i kiedy lepiej sprawdzi się zmywarka wolnostojąca, a kiedy do zabudowy? Podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie!

Zmywarka wolnostojąca – dla kogo?

Zmywarka wolnostojąca to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które mają już urządzoną kuchnię i w najbliższym czasie nie przewidują remontu, który uwzględniałby sprzęt do zabudowy. Zmywarka tego typu charakteryzuje się widocznym frontem oraz widocznym panelem sterowania. Szerokość sprzętu bez problemu można dopasować do wielkości kuchni oraz indywidualnych preferencji. Warto uwzględnić podczas zakupu wielkość gospodarstwa domowego. Dla dwuosobowej rodziny dobrze sprawdzi się mały sprzęt. W przypadku pary z dziećmi wygodniej będzie korzystać z większej zmywarki. Zmywarki wolnostojące dostępne są zarówno w kompaktowych rozmiarach o szerokości 45 cm, jak i nieco większych, np. 60 cm.

Zmywarka do zabudowy – dla kogo?

Zmywarka do zabudowy będzie świetnym wyborem dla tych, którym zależy, aby nieco ukryć sprzęt. Tego typu zmywarki ustawiane są w ciągu szafek kuchennych. Znajdują się pod blatem, a ich front jest ukryty pod panelem, dzięki czemu nie różni się wyglądem od szafek kuchennych. Sprawia to, że wystój kuchni jest spójny, a żaden sprzęt się nie wyróżnia. Montaż zmywarki do zabudowy najłatwiejszy jest na etapie urządzania i wykańczania kuchni. Wymiary zmywarek do zabudowy są bardzo podobne do tych, jakie występują w sprzęcie wolnostojącym. Jedyną różnicę, jaką można zaobserwować to nieco mniejsza głębokość.

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy? Która lepsza?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jedyna różnica pomiędzy zmywarką wolnostojącą a zmywarką do zabudowy to wygląd sprzętu. Wszystko zależy więc od indywidualnych oczekiwań dotyczących tego, jak wyglądać ma nasza kuchnia. Osoby, które nie chcą, aby ich sprzęt rzucał się w oczy, powinny postawić na sprzęt do zabudowy. Ci, dla których widoczny sprzęt nie jest problemem, mogą sięgnąć po zmywarkę wolnostojącą. A co z dokładnością zmywania czy funkcjami zmywarki? Jakiekolwiek różnice dotyczące programów, dodatkowych funkcji, głośności czy wyglądu wnętrza zmywarki nie wynikają z tego, czy zmywarka jest zabudowana, czy nie. Właściwości sprzętu to kwestia konkretnego modelu.

Jaką zmywarkę kupić?

Zarówno nowoczesne zmywarki do zabudowy, jak i wolnostojące, pozwalają całkowicie zapomnieć o nieprzyjemnej czynności, jaką jest zmywanie. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje sprzętu. Ciekawym modelem jest np. zmywarka do zabudowy GlassCare 700 marki Electrolux. To sprzęt, który posiada innowacyjną funkcję ExtraHygiene, która zapewnia dokładne czyszczenie naczyń. W fazie odkażania temperatura w zmywarce wzrasta do 69°C, co pozwala na skuteczną eliminację szkodliwych zarazków.

Wbudowany w panel zmywarki Econometer pokazuje zużycie wody i energii przy zmywaniu z użyciem wybranego trybu pracy. Automatyczny program ECO charakteryzuje się najwyższą oszczędnością i sprawdza się idealnie do zmywania średnio zabrudzonych naczyń.

Kolejną funkcją zmywarek Electrolux, na którą warto zwrócić uwagę, jest funkcja AirDry. Opiera się ona o naturalną wymianę powietrza, dzięki czemu naczynia po zakończeniu programu zmywania są nawet trzy razy suchsze, a samo urządzenie zużywa jeszcze mniej energii.

W utrzymaniu sprawności zmywarki na dłużej z pewnością pomaga program MachineCare, który sygnalizuje konieczność konserwacji. Gdy urządzenie wykryje potrzebę czyszczenia, na wyświetlaczu pojawi się przypomnienie o uruchomieniu programu MachineCare. Wystarczy dodać środek czyszczący i uruchomić program zmywania, a tłuszcz i kamień z wnętrza zostanie usunięty, w efekcie zapewniając idealne efekty zmywania za każdym razem, a także przedłuży żywotność urządzenia. Dzięki temu, że zadbasz o urządzenie, będzie ono służyć dłużej, a tym samym nie będzie koniczności wymiany na nowe i przyczynisz się do ograniczania elektrośmieci.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z firmą Electrolux.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.