Najpiękniejsze cytaty o miłości z filmów

Filmów o miłości powstała trudna do zliczenia liczba. Choć większość z nich ociera się o banał, to można znaleźć także kilka wartościowych. Właśnie z nich pochodzą jedne z najpiękniejszych cytatów o miłości. Pokazują one to potężne uczucie w różnorodny sposób. Można z nich wyciągnąć wartościową lekcję. Poznaj najpiękniejsze cytaty o miłości z filmów.

cytaty o miłości z filmów

Miłość to motyw przewodni wielu filmów i wątek poboczny w setkach innych. Można z nich wyciągnąć wiele prawd o tym potężnym uczuciu, związkach i bliskości. Wiele z tych prawd często mieści się w jednym zdaniu. To właśnie są najlepsze cytaty o miłości. Jedne pochodzą z filmów dobrze znanych, inne z niszowych. Wszystkie skłaniają do refleksji i mówią coś prawdziwego. Przekonaj się, poznaj 15 najlepszych cytatów o miłości z filmów.

1. Kiedy Harry poznał Sally, 1989

Gdy zdasz sobie sprawę z tego, że chcesz spędzić resztę życia z daną osobą, chcesz, aby ta reszta zaczęła się jak najszybciej.

2. Pamiętnik, 2004

Od teraz wszystko będzie proste. I będzie naprawdę trudne.

3. Patch Adams, 1998

Kocham cię, nie wiedząc jak, dlaczego, a nawet skąd.

4. Notting Hill, 1998

Miłość to takie coś, czego nie ma. To takie coś, co sprawia, że nie ma litości. To tak jakby budować dom i palić wszystko wokół. Miłość to jest słuchanie pod drzwiami, czy to jej buty tak skrzypią na schodach. Miłość jest wtedy, gdy do czterdziestoletniej kobiety, wciąż mówisz „Moja Maleńka”. I kiedy patrzysz jak ona je, a sam nie możesz nic przełknąć. I wtedy, kiedy nie zaśniesz, zanim nie dotkniesz jej brzucha. Miłość jest wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić…

5. Buntownik z wyboru, 1997

Nie ma znaczenia, czy facet jest idealny, czy dziewczyna jest idealna, o ile są idealni dla siebie.

6. Zakochana złośnica, 1999

Nienawidzę sposobu, w jaki do mnie mówisz
I w jaki się strzyżesz.
Nienawidzę, jak jeździsz moim autem.
Nienawidzę, jak się patrzysz.
Nienawidzę twoich butów,
I że czytasz w moich myślach.
Nienawidzę cię tak bardzo, że robi mi się niedobrze,
Że zaczynam pisać wiersze.

Nienawidzę tego, że zawsze masz rację;
Nienawidzę sposobu, w jaki kłamiesz.
Nienawidzę tego kiedy mnie rozśmieszasz,
I jeszcze bardziej, kiedy przez ciebie płaczę
Nienawidzę, kiedy cię nie ma w pobliżu,
I tego, że nie zadzwoniłeś.
Ale najbardziej nienawidzę tego, że cię nie potrafię nienawidzić
Nawet nie troszkę,
nawet nie ciut,
wcale…

7. Juno, 2007

Moim zdaniem najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to znaleźć kogoś, kto cię pokocha dokładnie za to, kim jesteś. Dobry nastrój, zły humor, urodę i jej brak — co masz.

8. P.S. Kocham Cię, 2007

Nie wychodzisz za kogoś, z kim możesz żyć. Wychodzisz za osobę, bez której nie możesz żyć.

9. Wpływ księżyca, 1987

Kocham Cię. Nie tak, jak ci powiedzieli, że miłość wygląda […]. Miłość nie czyni rzeczy ładnymi, wszystko rujnuje. Łamie ci serce. Robi bałagan. Nie jesteśmy tu po to, by wszystko było idealne. Płatki śniegu są idealne. Gwiazdy są idealne. Nie my. Nie my! Jesteśmy tutaj, aby zrujnować siebie i złamać nasze serca, kochać niewłaściwych ludzi i umrzeć.

10. Śniadanie u Tiffay’ego, 1961

Ludzie się zakochują. Ludzie naprawdę do siebie należą, bo to jedyna szansa, jaką ktokolwiek ma na prawdziwe szczęście.

11. Gwiazd naszych wina, 2014

Moja ukochana, nie mogę ci powiedzieć, jak bardzo jestem wdzięczny za naszą małą nieskończoność. Nie zamieniłbym tego za nic. Dałeś mi wieczność w ciągu policzonych dni i jestem ci za to wdzięczny.

12. Gdyby ulica Beale mogła mówić, 2018

Nie chcę zabrzmieć głupio, ale pamiętaj, że miłość jest tym, co cię tu ściągnęło. Jeśli ufałeś miłości tak długo, nie panikuj teraz. Zaufaj jej do końca.

13. Uciekająca panna młoda, 1999

Gwarantuję, że nadejdą trudne czasy. Gwarantuję, że w pewnym momencie jedno lub oboje z nas będzie chciało się uciec. Ale gwarantuję też… że jeśli nie poproszę, żebyś był mój, będę tego żałować do końca życia. Ponieważ w głębi serca wiem… że jesteś dla mnie jedyny.

14. Przyczajony tygrys, ukryty smok, 2000

Chcę Ci powiedzieć resztą sił, że cię kocham. Zawsze kochałem. Każdego dnia będę dryfował obok ciebie jako duch, żeby być z tobą. Nawet gdybym został wygnany do najciemniejszego miejsca, moja miłość powstrzyma mnie od bycia samotnym duchem.

15. Dirty Dancing, 1987

Boję się wszystkiego. Boję się tego, co widziałem, boję się tego, co zrobiłem, kim jestem, a przede wszystkim boję się wyjść z tego pokoju i nigdy przez resztę mojego życia nie czuć się tak, jak czuję się, kiedy jestem z tobą.

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.