Zabawki do ogrodu idealne na lato

Wraz z nadejściem lata i coraz większą liczbą długich, ciepłych dni, zarówno dorośli, jak i dzieci spędzają coraz więcej czasu na świeżym powietrzu. Zabawa w ogrodzie to doskonały sposób na rozładowanie energii i rozwój umiejętności motorycznych oraz wyobraźni. Jak urządzić funkcjonalny i bezpieczny plac zabaw dla Twojej pociechy na własnym podwórku? Podpowiadamy poniżej!

Plac zabaw to zwykle miejsce uwielbiane przez dzieciaki. Aby jednak rodzice mogli zaznać także odpoczynku we własnym ogrodzie, warto zainwestować w odpowiednie zabawki do zabawy na świeżym powietrzu. Dzięki nim Twoje dziecko pokocha spędzanie czasu na podwórku, a rodzice będą mogli wypić ciepłą kawę na tarasie lub urządzić grilla ze znajomymi. Sprawdź, jakie są najlepsze zabawki do ogrodu!

Huśtawka dla dzieci – podstawa udanej zabawy

Wszystkie dzieci kochają huśtawki. Wystarczy wytrzymałe drzewo na podwórku, stojący stelaż lub uchwyty zamocowane pod balkonem, aby zawiesić idealną zabawkę dla Twojego dziecka. Jaka powinna być huśtawka dla dzieci? Przede wszystkim dostosowana do wieku i umiejętności Twojej pociechy. Dla najmłodszych szczególnie polecamy bezpieczne huśtawki kubełkowe, w których huśtać się mogą maluchy już od 9. miesiąca życia.

Starsze dzieci z pewnością bardzo ucieszą się z huśtawki typu bocianie gniazdo, które daje wiele możliwości przyjęcia wygodnych pozycji do huśtania. Absolutną klasyką jest też huśtawka typu opona oraz ponadczasowa prosta lub elastyczna ławeczka. Jeśli masz dwójkę lub więcej dzieci albo Twojego malucha często odwiedzają koledzy i koleżanki, warto postawić na stelaż z przynajmniej dwoma różnymi huśtawkami.

Zjeżdżalnia – nieodzowny element placu zabaw

Żaden plac zabaw nie może się obejść bez zjeżdżalni – wie to każde dziecko! Jednak również zjeżdżalnia, którą ustawisz we własnym ogródku, powinna być dostosowana do wieku i możliwości dziecka. Są zjeżdżalnie mniejsze i większe, z drabinką lub ścianką wspinaczkową. Dla młodszych dzieci świetnym wyborem może być zestaw zjeżdżalnia + domek ogrodowy, który rozwija wyobraźnię i kreatywność. Z kolei starsze dzieci ucieszą się z całego drewnianego placu zabaw ze zjeżdżalnią w zestawie.

Akcesoria do basenu lub piaskownicy

W wielu przydomowych ogródkach w sezonie letnim dla dzieci ustawiają się także piaskownice i baseny. Obie opcje to gwarancja wielu godzin świetnej zabawy – a będzie ona jeszcze lepsza, gdy zapewnimy dzieciom świetne zabawki i akcesoria. Świetnie sprawdzi się m.in. dmuchana piłka, młynek do wody lub piasku, a dla miłośników Strażaka Sama – zabawkowa gaśnica na wodę.

Nawet jeśli na Twoim podwórku nie ma jeszcze piaskownicy ani basenu, możesz zagwarantować swojemu maluchowi świetną zabawę na świeżym powietrzu. Wszystkie dzieci uwielbiają bańki mydlane, dlatego świetnym pomysłem może być kosiarka robiąca bańki. Mali ogrodnicy ucieszą się z zestawu narzędzi ogrodniczych, a dzieci, które rozpiera energia, będą mogły ją wyładować na skoczku pogo. Czas spędzony na zewnątrz od razu stanie się bardziej atrakcyjny!

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.