Stroiki bożonarodzeniowe na świąteczny stół

Stroiki bożonarodzeniowe to nieodłączny element nakrycia świątecznego stołu. Kreują odpowiedni nastrój i nadają wigilijnej kolacji odświętny wyraz. Można zarówno kupić gotowe, jak i wykonać samodzielnie. Oto stroików bożonarodzeniowych w różnych stylach.

Bożonarodzeniowe stroiki powinny pojawić się na każdym wigilijnym stole. Mogą przybierać rozmaite formy i być wykonane z przeróżnych materiałów. Często głównym elementem świątecznego stroika jest świeca lub świece. Natomiast materiały, których najczęściej się używa przy tworzeniu stroików to bombki, gałązki drzew iglastych, szyszki, wstążki, jarzębina, kwiaty i orzechy. Można też wykorzystać inne materiały, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Przeczytaj także: 12 pomysłów na świąteczne dekoracje do domu

Tworząc stroik bożonarodzeniowy na stół, należy pamiętać, żeby pozostawał w jednorodnym stylu z całą aranżacją wnętrza. Jeżeli dom udekorowaliśmy na Boże Narodzenie tradycyjnie, ultranowoczesny stroik będzie się zbyt wyróżniał i burzył całą kompozycję. Na dużym stole małe stroiki znikną. Jeśli jednak nie chcemy stawiać jednego dużego, można się zdecydować na kilka mniejszych. Z kolei przy mniejszych stołach, najlepszy będzie jeden smukły stroik bożonarodzeniowy – wyższy niż szerszy, żeby nie zajmował zbyt wiele miejsca. Nie powinie być jednak aż tak wysoki, że osoby siedzące naprzeciwko siebie się nie będą widziały. Stroik ma w końcu zdobić, a nie utrudniać komunikację.

Gotowe stroiki bożonarodzeniowe

Alternatywą do własnoręcznie robionych stroików są gotowe. Trzeba przyznać, że jest to alternatywa szalenie wygodna. Do tego ciekawa o tyle, że w sklepach znajdziemy coraz więcej stroików naprawdę wysokiej jakości, które pięknie się prezentują na stole.

Jak wykonać stroik bożonarodzeniowy?

Każdy stroik potrzebuje podstawy, może to być talerz, taca, skrzynka, miska, czy dowolne szklane naczynie. Poszczególne elementy powinny być ze sobą dobrze połączone, na tyle aby nic odpadało ze stroika przy każdym podmuchu. Najlepiej więc je skleić choć możliwości jest znacznie więcej. Poniżej zebrałam 20 pomysłów na bożonarodzeniowe stroiki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.1. Stroik bożonarodzeniowy – świece i wieniec. Ten stroik jest stosunkowo łatwy do wykonania. Potrzebne są jedynie grube białe świece oraz zielony wieniec, który można kupić gotowy bądź wykonać samodzielnie. Świece powinny stać na jakiejś podstawce, bądź talerzu.

Stroiki bożonarodzeniowe Fot. Lights4fun

2. Stroik bożonarodzeniowy – świece i jemioła. Podobna propozycja jak powyżej. Jednak tutaj kompozycja jest dużo swobodniejsza, naturalniejsza i nieco bardziej rustykalna. Świece wypełniają cały środek stołu i są otoczone luźno rozłożonymi gałązkami jemioły.

Stroiki bożonarodzeniowe Fot. Lights4fun

3. Stroik bożonarodzeniowy – szklane naczynia. Wyjątkowo proste do wykonania stroiki, a jednocześnie szalenie efektowne. Wystarczy szklane naczynia wypełnić wodą i zanurzyć w nich gałązki ostrokrzewu lub jarzębiny.

Stroiki bożonarodzenioweFot. 33 Shades of Green

4. Stroik bożonarodzeniowy – z lampkami. Znów prosty i efektowny stroik ze szklanymi naczyniami w roli głównej. Tutaj jednak wkładamy do nich bombki lub szyszki i wypełniamy światełkami.

Stroik bożonarodzeniowy Fot. Brookstone

5. Stroik bożonarodzeniowy – w torebce. Ten stroik wygląda oryginalnie i stylowo. Wbrew pozorom nie jest trudny do zrobienia. Potrzebna jest torebka z szarego papieru. Można ja pomalować białą farbą np. w groszki. Do torebki trzeba włożyć coś co ją obciąży, np. kamień. do środka wkładamy rozmaite gałązki. Można na nich zawiązać gotowe gwiazdki, a całość przewiązać sznurkiem.

Stroik bożonarodzeniowy - Fot. Live Diy Ideas

6. Stroik bożonarodzeniowy – z chatką z piernika. Ten stroik zdecydowanie należy zatrudnić do kategorii trudnych. Potrzebny jest domek z piernika. Najlepiej upiec go samemu, gdyż potrzebujemy domek, który zmieści się do szklanego naczynia, którym dysponujemy. Do naczynia należy wsypać cukier puder, na takim „śniegu” należy ustawić domek z piernika i całość udekorować zieloną gałązką.

Sroik bożonarodzeniowy Fot. craftberrybush.stfi.re

7. Stroik bożonarodzeniowy – rustykalny. Bardzo prosty do wykonania nieco surowy i rustykalny. Do jego wykonania potrzebna jest drewniana skrzynka, która stanie się podstawa dla kompozycji z gałązek, szyszek i świec.

Stroik bożonarodzeniowy Fot. Glaminati

8. Stroik bożonarodzeniowy – z butelki. Koncept dość podobny jak w poprzednich pomysłach. Ten stroik co nic innego jak świecznik z butelki. Potrzebna jest pękata butelka, do której należy włożyć gałązki i wypełnić wodą. Całość wieńczy biała świeca. Lekko i pomysłowo.

Stroik bożonarodzeniowy Fot. showhome.nl

9. Stroik bożonarodzeniowy – minichoinka. To propozycja na większy stół. Wystarczy kupić małe drzewko iglaste w doniczce. Z papierowej torby trzeba zrobić osłonkę na doniczkę, a na drzewku można powiesić kilka ozdób.

Stroik bożonarodzeniowy Fot. Koees.com

10. Stroik bożonarodzeniowy – cukrowa choinka. Na koniec coś na słodko. Żeby zrobić taki stroik potrzebny jest stożek z kartonu bądź styropianu. Pomaluj go na biało i wyklej dowolnymi cukierkami.

Stroik bozonarodzeniowy

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Wszystkie cudne, najbardziej podobają mi się 1, 4, 7 i 8 ;))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.