Prawidłowe nawodnienie cały rok — jakie termosy, butelki na wodę i kubki wybrać?

Niezależnie od pory roku powinniśmy dbać o to, aby mieć szklankę wody pod ręką. A co jeśli wychodzimy z domu? Na szczęście są akcesoria jak butelki na wodę, które pozwalają zabrać wszędzie ulubiony napój. Spożywanie odpowiednich ilości wody jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Zimą, kiedy nie czujemy tak bardzo pragnienia, szczególnie łatwo o odwodnienie. Można temu jednak łatwo zapobiec.

Prawidłowe nawodnienie cały rok — jakie termosy, butelki na wodę i kubki wybrać?
źródło: unsplash.com

W tekście znajdziesz porady jak zadbać o nawodnienie. Jeśli zastanawiasz się jaki bidon dla dziecka wybrać, aby chętnie chciało pić, to znajdziesz podpowiedź. Kawa nazywana jest napojem Bogów, a dzień bez niej bywa ciężki. Kubki termiczne pozwalają zabrać ją ze sobą do samochodu czy na spacer. Podpowiemy, jaki wybrać, ale również, jakimi charakterystycznymi cechami powinny się wyróżniać.

Z jakich materiałów wykonane są dobre butelki na wodę i napoje?

Pierwsze, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu butelki na wodę to funkcjonalność. Wiele akcesoriów przeznaczonych jest jedynie do napojów zimnych i niegazowanych. Ze względu na to, do czego są odpowiednie, wykonywane są z różnych materiałów wysokiej jakości, a są nimi na przykład:

  • szkło,
  • stal nierdzewna,
  • plastik,
  • tritan.

Zwróć jednak uwagę, aby widniała przy nich informacja o przeznaczeniu do kontaktu z żywnością. Równie ważny jest zapis o tym, że są wolne od szkodliwych substancji.

Jaki bidon dla dziecka wybrać?

Zwłaszcza małe dzieci często nie komunikują pragnienia. Zaaferowane zabawą zapominają o piciu. Wybierając bidon dla dziecka, wybierz taki, który będzie dla niego wygodny do złapania w małe rączki. Przyjazne kolory przyciągają wzrok i sprawiają, że dużo chętniej będzie po niego sięgać. Bidon Tescoma z chowaną słomką to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w domu, ale również na spacerze czy w podróży. W dodatku wygodne zamykanie zabezpiecza przed wpadnięciem do napoju owadów.

Plastikowe butelki na wodę — czy są bezpieczne?

Pewnie zastanawiasz się, czy plastikowe butelki lub bidon na wodę są bezpieczne dla Twojego dziecka. To materiał sztuczny, który często budzi wątpliwości. Nie każdy jest przeznaczony do kontaktu z żywnością. Te wysokiej jakości na przykład Tescoma jak najbardziej tak. Znajdziesz tam symbol BPA FREE. Oznacza on, że produkt nie zawiera szkodliwych substancji i jest bezpieczny dla zdrowia. To certyfikat, który otrzymują tylko dokładnie zweryfikowane akcesoria, jak bidon ze słomką Tescoma.

Prawidłowe nawodnienie cały rok — jakie termosy, butelki na wodę i kubki wybrać?
źródło: unsplash.com

Zalety korzystania z wielorazowej butelki na wodę

Butelki wielorazowego użytku dają komfort i wygodę, ale też pomogą Ci dbać o środowisko. Możesz mieć ulubiony napój przy sobie, a jeśli ma design, który cieszy oko, będziesz chętniej z niego korzystać. Łatwiej zadbasz o nawodnienie. Butelki plastikowe cieszą się dużą popularnością, ale bardzo ciekawy jest również tritan. Monbento butelka wykonana z tego materiału, do złudzenia przypomina szkło. Bardzo higieniczna i odporna na uszkodzenia, a w dodatku z pięknymi grafikami.

Kubki termiczne — czym powinny się wyróżniać?

Zwłaszcza w zimniejsze pory roku, pewnie często sięgasz po gorący napój. Odpowiedni termos lub bidon pozwoli Ci, zabrać go ze sobą wszędzie. Pamiętaj, że kubki do kawy na wynos doskonale nadadzą się również do herbaty czy gorącej czekolady. Są jednak pewne cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie. Między innymi:

  • materiał wykonania wysokiej jakości,
  • długie trzymanie ciepła,
  • dobrze wyprofilowany otwór do picia,
  • odpowiednie zabezpieczenie na zewnątrz chroniące przed poparzeniem.

Kubki szklane czy ze stali nierdzewnej — co wybrać na kawę i herbatę?

Do gorących napojów szczególnie polecane są kubki termiczne wykonane ze stali nierdzewnej. Po pierwsze długo trzyma ciepło. Po drugie jest odporna na uszkodzenia i bezpieczna, ponieważ nie koroduje. Dodatkowo mogą mieć przeróżne kolory i grafiki. Ambition kubki termiczne oferuje również ze szkła. Mają podwójne ścianki, które zapewniają gorący napój przez długi czas. Silikonowa opaska w różnych kolorach chroni przed poparzeniem rąk. Ich niebywałym atutem jest designerski wygląd.

Prawidłowe nawodnienie cały rok — jakie termosy, butelki na wodę i kubki wybrać?
fot. Garneczki.pl

Termosy, kubki, butelki na wodę — miej ulubiony napój pod ręką

Jeśli zastanawiasz się jakie akcesoria wybrać do napojów, podpowiemy, że warto mieć te do zimnych oraz ciepłych. Możesz sięgnąć na przykład po butelkę tritanową i kubki szklane albo wybrać te ze stali nierdzewnej. Spożywanie wody w odpowiednich ilościach pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie. Warto również zapisywać sobie ilości wypitych płynów lub zainstalować ogólnodostępne aplikacje. Taki system pomoże Ci kontrolować swoje nawodnienie, a picie z pięknej butelki będzie samą przyjemnością.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.