Kostki do wc i świeży zapach w toalecie

Higiena i czystość toalety to podstawa komfortu korzystania zarówno z łazienki domowej jak i publicznej. Przyjemny zapach jest dodatkiem, który uzupełni ogólne wrażenie podczas wizyty w takim miejscu.

Kostki do wc i świeży zapach w toalecie

Kostki do wc i świeży zapach w toalecie

Żele jak i kostki toaletowe spełniają jednocześnie kilka funkcji. Oprócz podstawowej, czyli zapobieganiu osadzania kamienia wewnątrz muszki toaletowej, wytwarzają aktywną pianę, która myje sedes jak i neutralizują przykre zapachy. Zastępują je świeżym aromatem, w zależności od tego, który wybraliśmy podczas zakupów.

Przykładem może być kostka Duo Force, Domestos, Bref Power Aktiv, czy Kret Bio Oro. Wszystkie zapobiegają osadzaniu kamienia, w ich skład wchodzą aktywne substancje czyszczące. Dbając o higienę we własnym domu, czy miejscu publicznym powinniśmy wziąć pod uwagę najwyższej jakości produkty, które pozwolą na bezpieczne i przyjemne korzystanie z miejsca, w którym każdy z nas jest co najmniej kilka razy w ciągu dnia. Możemy zdecydować na produkty, które bezpośrednio umieścimy na ścianie sedesu, lub kostkę z zawieszką jak i takie, które dodamy do pojemnika z wodą.

Dla pełnej ochrony przed bakteriami powinniśmy pamiętać o tym, że sama kostka jest uzupełnieniem całej gamy środków czystości, których warto używać dbając o czystość łazienki. Rozmaite żele, preparaty w płynie, mydła czyszczące zawierające chlor, to jedna gama produktów. Jeśli zwracamy uwagę na środki czystości, które są ekologiczne możemy wybierać te, które mają większą pojemność niż w standardowe (mniejsze zużycie opakowań) jak i bazujące na składnikach takich jak soda oczyszczona. 

Dobra kostka zapewnia higieniczną czystość i chroni muszlę

Kostka o zapachu cytrynowym, bryzy morskiej, czy zapachu leśnym pozwala zapewnić długotrwałą świeżość w każdej łazience. Przy każdym spłukaniu zarówno substancje czyszczące, które tworząc pianę zapewniają ochronę toalety przed kamieniem, równocześnie odświeżają jej zapach. Kostkę w postaci zawieszki możemy umieścić wewnątrz muszli, do wyboru mamy również szereg typów kostek, które umieszczamy wewnątrz pojemnika na wodę nad muszlą, czy w postaci wyciskanych bezpośrednio na sedes, żeli które także zmniejszają zabrudzenie.

Aby zapewnić skuteczną ochronę swoich toalet przed osadzaniem kamienia, wymieniaj je regularnie. Ważne jest również otoczenie naszej toalety. Oprócz środków czystości warto mieć na uwadze także regularną wymianę szczotek czyszczących, ręczników do rąk jak i zapewnić stały dostęp do ciepłej wody jak i mydła do rąk.

Ciekawym uzupełnieniem staną się również dyfuzory zapachowe, czy w nieco elegantszych wersjach świecie jak i aromatyczne olejki. Jeśli w naszej łazience oprócz toalety znajduje się jeszcze inne wyposażenie w postaci wanny, kabiny prysznicowej, umywalek, bidetu, tym bardziej powinniśmy mieć na uwadze konieczność utrzymania w niej świeżego zapachu jak i odpowiedniej higieny.

Obecnie w ofercie środków higienicznych do urządzeń sanitarnych mamy możliwość wyboru ogromnej ilości produktów, które dopasujemy dokładnie do naszych potrzeb. Odpowiedni zestaw powinien zostać dobrany zarówno do gustu (jak w przypadku zapachów), dla niektórych pewne kombinacje aromatów mogą być zbyt owocowe, inni wręcz nie wyobrażają sobie łazienki bez cytrynowej nuty.

Z pewnością zapach kostki do wc będzie tym dominującym, częściej wyczuwalnym. Kolor kostki, jak i żelu może zostać również dobrany do całego wystroju i dekoracji wnętrza.

Żółty, fiolet, zieleń to niektóre z propozycji. Dla osób ceniących nieco większą oszczędność w kolorach dostępne są również produkty przezroczyste, praktycznie niewidoczne, a jedynie wyczuwalne.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.