Nie tylko hollywoodzkie gwiazdy chronią swoją prywatność i dbają o to, by ich domy stanowiły bezpieczne schronienie przed światem zewnętrznym. Tak naprawdę każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, by jego przestrzeń do życia była odpowiednio chroniona.
Co można zrobić, by poprawić poziom bezpieczeństwa nieruchomości i wszystkich zamieszkujących ją osób? Z jakich udogodnień skorzystać? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.
Poziom zabezpieczeń w domu a komfort i spokój wszystkich domowników
Podnoszenie poziomu zabezpieczeń w domu przynosi wiele wymiernych korzyści dla domowników i całego sąsiedztwa. Przede wszystkim to oczywiście lepsza ochrona mienia przed złodziejami, którzy mogą połakomić się na rozmaite cenne przedmioty, a także doprowadzić do uszkodzeń wymagających poniesienia nakładów finansowych na remont (uszkodzenie drzwi, okien etc.). Inwestycja w dodatkowe systemy to oczywiście także zadbanie o bezpieczeństwo całej rodziny, zapewnienie wszystkim domownikom spokoju psychicznego oraz poprawa jakości życia.
Odpowiednio zaprogramowane czujniki, systemy monitoringu i alarmy stanowią skuteczne rozwiązanie prewencyjne, a także podnoszą poziom bezpieczeństwa całej okolicy. Co więcej umożliwiają szybszą reakcję na rozmaite zdarzenia – w tym nie tylko włamania, ale też wszelkie usterki i awarie.
Właściwie zaplanowany system wpływa ponadto realnie na wartość samej nieruchomości, co może mieć olbrzymie znaczenie przy ewentualnym wynajmie lub sprzedaży, a także obniża wysokość składek ubezpieczeniowych.
Alarm i monitoring na terenie posesji – pierwsza linia ochrony przed niepowołanymi gośćmi
Podstawą każdego systemu ochrony nieruchomości i jej mieszkańców jest oczywiście dobrej jakości, sprawdzony system alarmowy, który wykrywa wszelkie nieautoryzowane próby wejścia do domu, uruchamiając przy tym sygnalizację dźwiękowo-świetlną. Nowoczesne rozwiązania przesyłają także powiadomienia do właścicieli i odpowiednich służb. Tego typu rozwiązanie sprawnie odstrasza włamywaczy, zmniejszając dotkliwość szkód, na jakie mogą oni narazić właścicieli nieruchomości.
Tego typu systemy warto łączyć z innymi urządzeniami. Ich integralną część stanowią obecnie czujniki otwierania okien i drzwi. Ponadto powinno się zainwestować w dobry monitoring, który rejestruje dźwięk i obraz, a także pozwala zapisywać wszelkie zdarzenia, by ułatwić rozpoznanie sprawcy i usprawnić śledztwo, jeśli już dojdzie do włamania.
Wzmocnienie drzwi i okien oraz odpowiednie zamki
Kolejnym krokiem na drodze do lepszego zabezpieczenia domu jest wzmocnienie drzwi i okien. Powinny być one wykonane z solidnych materiałów, utrudniających wtargnięcie do wnętrza nieproszonych gości. Najlepiej sprawdzają się wzmocnione okna oraz drzwi antywłamaniowe, najlepiej wyposażone w trudne do sforsowania zamki, jak choćby elektroniczne zamki do drzwi od: Smart-Lock.pl.
Szczególnym przykładem tego typu zabezpieczeń są inteligentne zamki, którymi da się sterować za pośrednictwem aplikacji w telefonie. Pozwala to przydzielać dostęp osobom nie posiadającym klucza lub łatwo wychwycić wszelkie próby wtargnięcia do domu pod nieobecność właścicieli.
System czujników – lepsze wykrywanie zagrożeń
Coraz więcej osób decyduje się na montaż sensorów na terenie swojej posesji. Nie są to tylko wspomniane już czujniki otwierania drzwi lub okien. Świetnie sprawdzają się także czujniki ruchu – umieszczane nie tylko we wnętrzu, ale też w ogrodzie i na podwórku. Jeśli na dodatek połączy się je z inteligentnym oświetleniem, można nie tylko łatwo dostrzec intruza, który próbuje dostać się do domu, ale też zasymulować obecność mieszkańców, poprzez uruchomienie świateł. Często pomaga to przepłoszyć włamywacza, zanim w ogóle zdecyduje się wejść do budynku.
Bezpieczny dom i bezpieczni mieszkańcy – podsumowanie
Istnieje wiele sposobów na to, by podnieść poziom zabezpieczeń przed włamaniem w warunkach domowych. Powyżej przedstawiliśmy kilka przykładów instalacji, które współpracując ze sobą, sprawiają, że dom lub mieszkanie stają się nie tylko wygodniejsze, ale też pozwalają na skuteczne zabezpieczenie mienia i samych domowników. To zatem inwestycja na przyszłość, która naprawdę się opłaca, pod wieloma względami.