Dyniowe farmy w Warszawie i okolicach 2024

Chcesz celebrować jesień? Wybierz się na farmę dyniową. W Warszawie i okolicach jest ich całkiem sporo. To doskonałe miejsca na jesienne wycieczki, zakup świeżej dyni i jesienną sesję zdjęciową. Oto najlepsze farmy dyniowe w Warszawie 2024. Te miejsca pokochają dzieci i dorośli.

farma dyniowa warszawaFot. Jill Wellington/Pixabay

Farma dyniowa to świetne miejsce na jesienną wycieczkę z całą rodziną. Są to szalenie fotogeniczne miejsca, gdzie można zrobić piękną sesję zdjęciową, kupić dynię, często też coś zjeść, a najmłodszych czekają dodatkowe atrakcje. Dynia jest wszak symbolem jesieni, i to jakże pięknym. Jej pomarańczowy kolor sprawia, że jesienne kadry nabierają szczególnego klimatu. Choć szczyt sezonu dyniowego przypada na październik, to farmy dyniowe działają już od września do listopada. Niektóre otwarte są cały sezon letni aż do końca jesieni. Część miejsc działa już od lat, inne otwierają się tylko na jeden sezon, jako dyniowe pop-upy. Które farmy dyniowe warto odwiedzić w Warszawie i okolicach w 2024 roku? Oto lista rekomendacji.

Przeczytaj także: Gdzie podziwiać krajobrazy w kolorach jesieni?

Magic Pumpkin Farm Farma Dyń

Farma „Magic Pumpkin Farm” w podwarszawskim Powsinie to jedna z najbardziej znanych farm nie tylko w Warszawie, ale i w Polsce. To malownicze miejsce, które stanowi gotową scenografię do sesji zdjęciowych. Do tego oferta tego miejsca wykracza daleko poza same dynie. Na miejscu jest minizoo z alpakami, królikami, kozami czy kaczkami. Zwierzęta można karmić i głaskać. Jest też słomiany labirynt, możliwość przejechania się traktorek, huśtawki i tyrolka dla dzieci. Wszystko to na tle pola z kukurydzą. W farmie w Powsinie można zorganizować zajęcia grupowe dla dzieci czy przyjęcia urodzinowe. To miejsce uwielbiają też dorośli, którzy chcą poczuć jesienny klimat i chłoną jesienne kolory.

Adres: ul. Drewny 17, Warszawa Wilanów

Farma dyniowa - Magic Pumpkin Farm

Farma Wuja Toma Dyniolandia

To miejsce to coś więcej niż sama farma dyń. To także park rozrywki, mini zoo i ścieżka do edukacji sensorycznej dla dzieci. Jest to pełna atrakcji przestrzeń dla całych rodzin, w uroczym klimacie retro z początków XX wieku. Jest tu 25 różnych atrakcji dla osób w każdym wieku, strefa gastronomiczna, wiejski klimat z dynią jako motywem przewodnim. Poza ekspozycją dyń jest tu między innymi labirynt ze słomy, zbożowy basen, park linowy, ścianka wspinaczkowa na ścianie młyna czy dmuchana wielka dynia, po której można skakać. Natomiast najstarszych zainteresuje strefa retro z pojazdami i rekwizytami z poprzedniego wieku. Jest to miejsce, w którym można spędzić cały dzień i nie tylko kupić dynię, zrobić zdjęcia, ale też zaznać wiejskich atrakcji.

Adres: Kazimierza Wóycickiego 41, 01-938 Warszawa

Farma dyniowa Warszawa - Farma Wuja Toma

Farma Dynioland

Nieco dalej od Warszaw, bo ok. 45 min jazdy samochodem znajduje się kolejna farma dyniowa, i to przez wielkie „F”. Dynioland jest w zlokalizowany w Wieliszewie i kusi wyjątkową atrakcją – jedną z największych odmian dyń w Polsce, która jest określana jako “Atlantic Giant”. Jest to rozległa farma pełna fotogenicznych miejsc. Można tu poczuć sielski klimat, pochodzić po belach z siana, podziwiać słomiane zwierzęta czy wziąć udział w warsztatach rzeźbienia w dyni. Na miejscu można kupić ciepłe napoje i domowe ciasta. Gospodarze tej farmy mają też ciekawą ofertę dla rodzin i grup zorganizowanych.

Adres: ul. Willowa 341/1, Wieliszew

Farma dyniowa Warszawa - Dynioland

Dyniowy Ogród w Galerii Północnej

Kolejna farma dyniowa nie jest w otoczeniu natury, ale za to w miejscu łatwo dostępnym, bo w centrum handlowym Galeria Północna, a konkretnie na jej dachu. Dyniowy Ogród można zrobić zdjęcia wśród ciekawych dyniowych aranżacji. Co roku organizatorzy obierają nieco inny motyw przewodni. W zeszłym roku było to amerykańska farma. Do tego w każdy weekend na odwiedzających czekają inne atrakcje. Można się spodziewać m.in. koncertów orkiestry dętej, warsztatów dla dzieci, zabaw w stylu country, czy imprez powiązanych z Halloween. Dynie, które zdobią Dyniowy ogród pochodzą z Powsina. Wstęp jest wolny.

Adres: Światowida 17, 03-144 Warszawa

Farma dyniowa Warszawa - Galeria Północna

Farma Dyń Powsin

To jedna z najstarszych farm dyniowych w okolicy Warszawy i jednocześnie kameralna o wyjątkowym uroku. Znajdziemy tu piękną ekspozycję dyń w prawdziwym gospodarstwie i wiele dodatkowych atrakcji. Do dyspozycji odwiedzających są alpaki, papugi, warzywniak, figury ze słomy i atrakcje dla najmłodszych – dmuchańce, labirynt ze słomy itp. Swojskie otoczenie, autentyczny klimat dają wiele popisu dla żądnych jesiennych kadrów.

Gdzie: Przyczółkowa 78, Warszawa

Farma dyniowa Warszawa - Galeria Północna

Gdzie jeszcze w Warszawie po dynie i jesienny klimat?

Poza typowymi farmami dyniowymi w Warszawie jest jeszcze kilka miejsc, gdzie można kupić dynie i poczuć jesienny klimat:

  • Gospodarstwo Rysiny – miejsce kultowe wśród warszawiaków poszukujących widoków, jak z angielskiej wioski. Jest tu sielsko, a jesienią pojawia się ten szczególny romantyczny klimat. Można tu kupić nie tylko dynie, ale też wrzosy, domowy chleb, miód i zjeść coś sezonowego. Adres: Białołęka, ul. Smugowa 30/b
  • Gospodarstwo Ludwik Majlert – to wyjątkowe gospodarstwo z tradycjami sięgającymi XIX wieku. Jesienią otwiera dużą ekspozycję dyń, które można kupić w klimatycznym sklepie w stodole. Przy okazji można kupić hodowane tu warzywa i owoce, w szczególności sezonowe. Adres: Białołęka, ul. Wyspiarska 45
  • Farma dyniowa w Arkadii – nie tylko Galeria Północna sezonowo otwiera swoją własną farmę dyń. Robi to też Arkadia, choć na mniejszą skalę. Przed wejściem głównym rozstawiana jest ekspozycja w sam raz do jesiennych zdjęć. Do tego jest wiele atrakcji dla dzieci.
  • Ogród Małych Przyjemności – ta klimatyczna restauracja i kawiarnia ma duży ogród nad stawem, w którym jesienią pojawia się dyniowa ekspozycja. Można skosztować pyszności z dyniowego menu, a dzieci mogą skorzystać z placu zabaw. Adres: Syta 139, Zawady

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.