Dekoracje na Halloween z Flying Tiger Copenhagen

Halloween coraz bliżej. Sklepy Flying Tiger Copenhagen już zapełniły się halloweenowymi dekoracjami. Dzięki nim przystroisz dom, urządzisz „straszne” przyjęcie i wykonasz oryginalny kostium dla siebie bądź dziecka. Zobacz wszystkie ozdoby i wybierz coś dla siebie.

W kraju skąd pochodzi Flying Tiger Copenhagen Halloween jest nowym świętem, ale wywodzi się ze starej i dobrze znanej tradycji. W Danii wigilia Wszystkich Świętych była obchodzona i celebrowana przez lata. Jednak w 1770 roku ówczesny król, Chrystian VII uznał, że w kraju jest obchodzonych zbyt wiele świąt, które odciągają ludzi od pracy. Dlatego wykreślił kilka z nich z kalendarza. Tak skończyła się w tym kraju celebracja 31 października. W wielu innych państwach wigilia Wszystkich Świętych dalej była świętowana z mniejszym lub większym natężeniem. Najbardziej święto to upowszechniło się w Stanach Zjednoczonych, gdzie nazywane zostało Halloween. Sposób obchodzenia tego dnia, jaki znamy dziś, zaczął się kształtować w połowie XIX wieku, a ugruntował wraz z upowszechnieniem telewizji. Dziś halloweenowe zwyczaje rozlały się na cały świat. Przez zdecydowaną większość są traktowane jak okazja do dobrej zabawy i przebieranek. Nie inaczej jest też w Danii.

Przeczytaj także: 12 pomysłów na jesienne dekoracje do domu

Flying Tiger Copenhagen wychodzi naprzeciw tym potrzebom i wprowadza do swojej oferty oryginalne dekoracje i gadżety idealne na Halloween. Wykorzystują one takie motywy jak dynie, duchy, czaszki, kościotrupy czy wiedźmy. Wiele przedmiotów jest inspirowanych meksykańską kulturą. Wszystkie nowości ze sklepów Tiger związane z Halloween podzieliłam na trzy kategorie. Pierwsza to halloweenowe dekoracje domu. Dzięki nim można wykreować odpowiedni nastrój we wnętrzach. Druga kategoria dotyczy przyjęć. Tutaj można znaleźć przedmioty do nakrycia stołu i podania posiłku z motywami halloweenowymi. Ostatnia kategoria to rzeczy przydatne do wykonania bądź wykreowania kostiumu na ten dzień.

Dekoracje domu na Halloween

W sklepach Tiger pojawiło się wiele dekoracji domu z motywem dyni, ale też kościotrupów. Przewijają się one w różnych formach. W ofercie sklepu można znaleźć szczególnie dużo lampionów różnego rodzaju, ale też niestandardowych dekoracji.

Dekoracje wnętrz na Halloween1. Lampion z papieru ryżowego, 10 zł. 2. Papierowa dekoracja, 8 zł. 3. Dynia z diodami LED, 25 zł. 4. Lampiony, 10 i 25 zł. 5. Dekoracja szkielet, 25 zł. 6. Nagrobek z pianki, 8 zł. 7. Szkielet w częściach, 50 zł. 8. Pudełko z wyskakująca niespodzianką.

Dekoracje na przyjęcie halloweenowe

Na przyjęciu z okazji Halloween nie może zabraknąć serwetek, kubków i talerzyków z motywami takimi jak wiedźmy i czaszki. Szczególnie ciekawą propozycją jest silikonowa foremka o kształcie ludzkiego mózgu. Można przy jej użyciu zrobić galaretkę i poczuć się jak Hannibal Lecter.

Dekoracje na Halloween1. Serwetki, 4 zł. 2. Papierowe kubki, 8 szt. 4 zł. 3. papierowe girlandy, 6 zł. 4. Papierowe talerzyki, 8 szt. 4 zł. 5. Foremki silikonowe, 15 zł. 6. Słomki do picia, 8 szt. 10 zł. 7. Pojemniki na przekąski, 5 szt. 4 zł. 8. Serwetki, 4 zł.

Dodatki do kostiumów na Halloween

Nieodłączną częścią obchodów Halloween są przebieranki, w których głównie biorą udział dzieci, choć nie tylko. W sklepach Tiger także można znaleźć wiele ciekawych dodatków i gadżetów do stworzenia bądź urozmaicenia kostiumów na ten dzień.

Dekoracje na Halloween1. Kapelusz wiedźmy, 8 zł. 2. Miotła wiedźmy, 8 zł. 3. Wiaderko na Halloween, 10 zł. 4. Sztuczny tasak, 6 zł. 5. Rękawiczki z pazurami, 8 zł. 6. Kociołek wiedźmy z dźwiękiem i światłem, 10 zł. 7. Kapcie, 40 zł. 8. Zbierak-łapa na łakocie, 20 zł

Przeczytaj także: Filmowe inspiracje na kostiumy na Halloween

 

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.