Charlize Theron jako „Atomic Blonde” i jej designerska garderoba

„Atomic Blonde” to najnowszy film z Charlize Theron w roli głównej, która wciela się w tajną agentkę Lorraine. Jest ona agentką dość tajemniczą, skuteczną, piękną i wyjątkowo stylową. Lorraine gustuje bowiem w designerskich ubraniach od Diora, Burberry czy Louisa Vuittona. Jej szafa, jak ona sama, jest zabójcza.

Atomic blonde, film

 

„Atomic Blonde” to prawdopodobnie jeden z nielicznych filmów akcji, który kobiety będą chciały szczerze obejrzeć. To zasługa Charlize Theron, która wciela się agentkę, co robi z wyjątkowym stylem i świetnie dobraną garderobą. Akcja „Atomic Blonde” rozgrywa się w Berlinie jesienią 1989 roku, tuż przed upadkiem Muru Berlińskiego. Theron jest amerykańską agentkę, która w Niemczech ma wykonać zadanie dla brytyjskiego wywiadu. W podzielonym murem mieście poszukuje pewnej listy, która ujawnia nazwiska tajnych agentów różnych wywiadów w tym agenta, który kolaboruje z Rosjanami. Wkraczamy zatem w schyłkową fazę zimnej wojny, ale też kulturę końca lat 80. W tle słyszymy największe przeboje tamtej epoki z hitem „Blue Monday” grupy New Order otwierającym film. Najciekawiej jednak prezentuje się na ekranie moda tamtych czasów i to, co Charlize Theron ma na sobie.

Atomic Blonde, filmFani mody z pewnością zwrócą uwagę na czarny, dwurzędowy kaszmirowy płaszcz od Max Mary, trencze Burrberry, sięgające za kolana kozaki od Stuarta Weitzmana Lowlanda, mnóstwo ubrań z metką Dior czy winylowy płaszcz projektu Johna Galliano. Projektantka kostiumów do „Atomic Blonde” Cindy Evans dodała także kilka autentycznych ubrań z lat 80. W jednej ze scen widzimy Lorraine w koszulce Boy London. To wszystko złożyło się na atomową garderobą, która sama w sobie stanowi powód do udania się do kina.

W stylu lat 80.

Cindy Evans współpracowała już z Theron przy dwóch innych filmach „Daleka północ” i „Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie”. Przygotowując się do pracy nad „Atomic Blonde”, szukała inspiracji w zdjęciach legendarnego fotografa Helumta Newtona z lat. 80.

Atomic blonde, filmEvans nie chciała jednak jedynie odtwarzać strojów z epoki. Zależało jej na stworzeniu garderoby osadzonej w realiach epoki, ale i ponadczasowej zarazem. Dlatego między innymi Lorraine nosi niemal wyłącznie czarne i białe ubrania. Jedynie okazjonalnie ma na sobie coś kolorowego, z reguły czerwonego, jak szpilki, które odegrały istotną rolę w scenie jej przybycia do Berlina. Warto dodać, że są to szpilki od Diora. To zresztą nie jedyna rzecz z tego domu mody, którą widzimy w „Atomic Blonde”. Jak podkreśla Cindy Evans, Dior udzielił produkcji dużego wsparcia, użyczając wiele części garderoby. Szczególnie, że produkcja odbywała się przy relatywnie niskim budżecie.

Atomic blonde, filmW jednej ze scen Lorraine musi niespodziewanie stoczyć walkę wręcz z kilkoma przeciwnikami. Skomentowała to jedynie stwierdzeniem: „Gdybym wiedziała, wybrałabym inny outfit”. A ma wówczas na sobie kremowy płaszcz Massimo Dutti, sweter z golfem od Diora, krótką spódnicę, pończochy i kozaki za kolana. Jest to strój zainspirowany przez jedno ze zdjęć Helmuta Newtona.

Atomic Blonde, filmZ kolei w jednej ze scen w hotelowym pokoju Lorraine ma na sobie czarno-biały sweter. Tutaj za inspirację posłużyła Debbie Harry. Ekranowy styl Charlize Theron jest wyrazisty i szalenie seksowny. Co najlepiej potwierdza scena w klubie, gdzie ma na sobie minisukienkę z odważnymi wycięciami na plecach. Jej wizerunek dopełniają platynowe włosy i starannie wystylizowana fryzura.

„Atomic Blonde” należy zdecydowanie zaliczyć do najbardziej stylowych filmów ostatnich czasów, a jednocześnie po prostu dobrych filmów akcji.

Atomic blonde, film

Atomic blonde, film

Atomic blonde, film

Atomic blonde, film

Atomic blonde, film

Atomic blonde, film


About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.