BATMAN DOCZEKAŁ SIĘ WŁASNEGO ZNACZKA POCZTOWEGO

Urodziny Batmana są traktowane przez  Amerykanów bardzo poważnie. Z okazji 75 rocznicy narodzin superbohatera w USA zostanie wydany oficjalny znaczek pocztowy z jego wizerunkiem.

 

10498423_794482140573546_5436438017726030589_o

 

Batman znalazł nowe wsparcie w walce ze złem: U.S. Postal Service (USPS), czyli Amerykański Urząd Pocztowy. W listopadzie wyda on specjalną edycję znaczków przedstawiających Mrocznego Rycerza, a wszystko z okazji 75. rocznicy narodzin Batmana.

„Jest to doskonały sposób, żeby go uczcić” – zapewniała na łamach „USA Today” dyrektorka ds. znaczków pocztowych w USPS, Susan McGowan. McGowan nazwała Batmana „esencjonalnie amerykańskim superboahterem” i dodała, że USPS „zawsze szuka idei lub tematów, które są ważne dla Ameryki”.

Postać Batmana pojawi się na ośmiu różnych znaczkach, pokazujących jego postać w różnych maskach, które zmieniały się na przestrzeni lat. Z pewnością zostanie pokazany pierwszy, oryginalny wizerunek Człowieka-Nietoperza o dość atletycznej sylwetce i długich uszach oraz ostatni, z krótszymi uszami i bardziej muskularną budową.

 

batman_usps_stamps

 

Znaczek z Batmanem będzie można nabyć za 49 centów. Jego premiera ma się odbyć 9 października podczas tegorocznego Comic Conu w Nowym Yorku.

„To zaszczyt, że U.S. Postal Service pokażą Mrocznego Rycerza na nowym zestawie znaczków z okazji jego 75-lecia” – powiedział współwydawca DC Entertainment, Jim Lee. „Batman przez pokolenia inspirował twórczość fanów na całym świat i będzie nadal to robić przez następne 75 lat i znacznie dłużej”.

Lee się nie myli. Jedne z fanów bohatera, grafik i ilustrator Salvador Anguiano postanowi pokazać przemiany superbohatera jakim ulegał na przestrzeni tych 75 lat na jednym plakacie. Efekt poniżej.

 

75batmanposter

 

Źródło: The Hollywood Reporter

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.