Baterie kuchenne z elastyczną wylewką – zalety, opinie

Baterie kuchenne z elastyczną wylewką to interesujące rozwiązanie, które jeszcze do niedawna można było spotkać niemal wyłącznie w profesjonalnych kuchniach. Teraz są powszechnie dostępne. Niewątpliwie mają wiele zalet, warto więc przyjrzeć się im bliżej i poznać opinie na ich temat.

fot. Meir

Podobnie jak zlewozmywak, tak i bateria kuchenna jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej kuchni. Te proste urządzenia, których zasadnicza funkcja sprowadza się do „lania wody”, na przestrzeni lat zostały znacznie udoskonalone. Teraz baterie kuchenne mogą być wyposażone w filtry do wody, perlatory, czy czujniki pozwalające na bezdotykowe uruchomienie. W końcu pojawiły się także baterie z elastyną wylewką. Rozwiązanie to pozwala łatwo kierować strumień wody w dowolnym kierunku, co ułatwia choćby mycie zlewozmywaka. Na tym jednak zalety tego rozwiązania się nie wyczerpują.

Przeczytaj także: Dlaczego wybrałam zlewozmywak granitowy? Jego zalety i wadyJak działa bateria z elastyczną wylewką?

Bateria kuchenna z elastyczną wylewką składa się z ruchomej głowicy z natryskiem. Głowica jest umieszczona na wężu, który jest schowany w baterii. Wąż może mieć długość nawet 1,5 metra, dlatego takie rozwiązanie wymaga nieco wolnego miejsca pod zlewozmywakiem. Wystarczy pociągnąć głowicę aby wąż zaczął się wysuwać. Gdy go puścimy, wróci na swoje miejsce, dzięki zamontowanemu na końcu obciążnikowi.

Baterie kuchenne z elastyczną wylewką - zalety, opinie
fot. L.O.S. Ltd London U.K.

Elastyczna wylewka nie oznacza jednak, że zawsze w baterii jest ukryty wąż. Niektórzy producenci po prostu końcową część wylewki robią z gumy, dzięki czemu można nią swobodnie operować. Jest to tak zwana wylewka flex. Tutaj nie ma wyciąganego elementu, a jedynie elastyczny. Przy czym, jeśli ktoś wyobraża tu sobie baterię kuchenną przypominającą szlauch ogrodowy, to jest w błędzie. Producenci armatury zadbali o to, żeby modele te wyglądały estetycznie.Zalety baterii z elastyczną wylewką

Zarówno bateria z elastyczną wylewką, jak i wyciąganą, jest dużo bardziej funkcjonalna od tradycyjnej. Możemy bowiem precyzyjnie kierować strumień wody i dotrzeć z nim do każdego zakamarka zlewu, co jest szczególnie istotne przy dużych, dwukomorowych zlewozmywakach. Łatwiej też umyć warzywa i owoce, a nawet napełnić garnek wodą, gdy stoi obok zlewu.

Operowanie taką baterią kuchenną jest proste i przyjemne. Nie mniej istotny jest też wygląd modeli z elastyczną wylewką. Przeważnie są one nieco większe od swoich tradycyjnych kolegów i mają bardziej profesjonalny wygląd. Niemniej, wybór baterii kuchennych z elastyczną wylewką jest bardzo szeroki i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Wady baterii z wyciąganą wylewką

Użytkownicy tych baterii kuchennych chwalą sobie takie rozwiązanie. Do tego montaż nie różni się niczym od standardowych modeli. Jedynym minusem może być nieco wyższa cena. Przy czym najtańsze modele można nabyć za nawet 200-250 zł. Warto jednak wydać nieco więcej na model renomowanej marki, aby mieć pewność, że elastyczna wylewka przetrwa bez uszkodzeń długie lata.

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

2 Comments

  1. W poprzedniej kuchni miałam taką baterię i wykorzystywałam ją do nalewania wody do dużego garnka, który mógł stać na blacie obok zlewu oraz do opłukiwania dużych garnków. Obecnie ze względu na ceny tego typu rozwiązań, nie zdecydowałam się na nią. Zdecydowanie wystarcza mi głębszy zlew, który sobie bardzo chwalę.

  2. Jak dla mnie cena adekwatna co do korzyści jakie płyną z wykorzystania takiego rozwiązania. U nas teraz mycie większych garnków nie jest w końcu udręką 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.