Czarne baterie do łazienki. Nowoczesna armatura w dobrym stylu

Chromowana armatura niepodzielnie króluje w naszych łazienkach. Ma jednak poważną konkurencję w postaci czarnych baterii łazienkowych. Kolor ten z miejsca nadaje temu niepozornemu elementowi wyposażenia elegancji i szyku. Czarna armatura ma zresztą więcej zalet. 

Czarne baterie umywalkowe do łazienkifot. Meir Australia 

Przepis na stylową i niepowtarzalną łazienkę? Dodatki, które ją wyróżnią! Czarne baterie łazienkowe zdecydowanie spełnią to zadanie. Stanowią nie tylko w pełni funkcjonalną armaturę, ale też wyjątkową dekorację łazienki.

Przeczytaj także: Dlaczego w łazience warto postawić na białe baterie łazienkowe?

Czarne baterie łazienkowe pełne stylu

Od lat w ofercie rynkowej wyposażenia łazienek królują chromowane baterie. Są tak powszechne, że już przestaliśmy na nie zwracać uwagi. Tymczasem armatura może stać się prawdziwą ozdobą tego pomieszczenia. Już sama zamiana jej koloru spowoduje, że w końcu będzie dostrzeżona. Producenci coraz chętniej obok typowych metalicznych odcieni oferują także czarne baterie łazienkowe. Czerń z miejsca nadaje im elegancji, szyku i tajemniczości. Ma w sobie jednocześnie nieco industrialnego charakteru. Z tego względu doskonale sprawdza się w łazienkach nowoczesnych, zarówno tych w duchu minimalistycznym, jak i awangardowym, a także loftowym czy retro. Co ciekawe w takim odcieniu baterie mają cieplejszy wyraz niż chromowane, dlatego równie dobrze sprawdzą się w łazienkach rodzinnych.

Przeczytaj także: Luksusowe wyposażenie łazienki – jak wybrać armaturę najwyższej jakości?

Zalety czarnych baterii łazienkowych

Czerń jest na tyle uniwersalna, że pasuje do w zasadzie każdego koloru. Przy czym w łazience najbardziej lubi towarzystwo bieli, szarości i naturalnego drewna. W takim otoczeniu może w pełni wybrzmieć. Pamiętajmy przy tym, żeby zachować spójność w obrębie pomieszczenia i w całym postawić na czarną armaturę, czyli zarówno do umywalki jak i wanny. Szczególnie na białym tle będą stanowić mocny akcent wyróżniający łazienkę.

Na koniec trzeba rozwiać wątpliwości co do utrzymania w czystości. Wcale bowiem nie nastarczają problemów, jak większość osób się obawia. Zacieki wcale nie są na nich bardziej widoczne niż na innych bateriach. Zwykła pielęgnacja wystarczy, żeby na długo zachowały wrażenie nowości.

Czarne baterie umywalkowe

Ich wybór jest bardzo szeroki. Mamy zarówno czarne baterie umywalkowe nowoczesne jak i stylizowane. Także ich przedział cenowy jest bardzo rozległy, dzięki czemu każdy znajdzie coś na własną kieszeń. Czarne baterie umywalkowe1. Experience Black, Kohlman. 2. Hamnskar, IKEA. 3. PuraVida, Hansgrohe. 4. Glit, Forb Interiors.

Czarne baterie prysznicowe

Czarnych baterii prysznicowych czy paneli natryskowych jest już nieco mniej niż modeli umywalkowych. Wciąż jednak można zaleźć ciekawe propozycje o dużej rozpiętości stylistycznej.

Czarne baterie prysznicowe 1. Slim Exclusive bateria prysznicowa + słuchawka, Tres. 2. Demm Black Line kolumna natryskowa z baterią, Grupa Vedo. 3. Estrella Black bateria podtynkowa, Cerames. 4. Panel prysznicowy Nilo, Sea Horse.

Zobacz jak czarne baterie prezentują się w różnych łazienkach.

Czarne baterie łazienkowefot. Meir Australia 

Czarne baterie łazienkowefot. Meir Australia 

Czarne baterie łazienkowefot. Meir Australia 

Czarne baterie łazienkowefot. Meir Australia 

Czarne baterie łazienkowefot. Meir Australia 

Czarne baterie łazienkowefot. Meir Australia 

Czarne baterie łazienkowefot. Meir Australia 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Płytki kuchenne Końskie

    Świetnie wyglądają te baterie 🙂 Dodają nowoczesności i pasują do wielu aranżacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.