Żaluzje okienne w rustykalnym wnętrzu? Poznaj nowoczesny zamiennik klasycznych okiennic 

Poszukujesz idealnej osłony okiennej do rustykalnego wnętrza? Marzy Ci się klimatyczna dekoracja, a jednocześnie oczekujesz od swoich domowych rozwiązań praktyczności i funkcjonalności? Mamy dla ciebie idealną propozycję! 

Co to jest styl rustykalny?

Styl rustykalny to czerpie estetyczne inspiracje z wiejskiego życia blisko natury. Najważniejsze motywy to naturalna prostota i nawiązania do świata przyrody. Rustykalny efekt osiąga się poprzez zastosowanie naturalnych materiałów — przede wszystkim drewnianych mebli i sprzętów, ale także niebarwionych tkanin i haftów w tekstylnych ozdobach. Drewno powinno być wyeksponowane i możliwie surowe – styl rustykalny nie unika nierówności i sęków, a bezbarwna impregnacja ma tylko podkreślać naturalny kolor. Ściany rustykalnych wnętrz powinny być białe i nie muszą być wolne od subtelnych nierówności. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie lubią kłaść gładzi! Rustykalne wnętrza emanują spokojem i odzwierciedlają przywiązanie do naturalnego rytmu życia.  

Drewniane żaluzje z powodzeniem zastąpią okiennice, zachwycając praktycznością oraz delikatną, przyjemną dla oka urodą 

Czym osłonić okna we wnętrzu rustykalnym?

W stylu rustykalnym nie chodzi o rekonstrukcję wiejskiej chaty. Mieszkania w mają być przede wszystkim przytulne, a to oznacza skupienie się na komforcie i funkcjonalności. Jednocześnie tę wyciszającą, idylliczną atmosferę można łatwo zakłócić nieadekwatnie niedobranym dodatkiem, który wedrze się do wnętrza z intensywnym krzykiem nowoczesności. Nie oznacza to ani rezygnacji z podstawowych sprzętów współczesności, ani zastępowania ich na siłę staroświeckimi rozwiązaniami, takimi jak okiennice. Okiennice bowiem owszem, są bardzo gustowne, ale trudno współcześnie przypisać im inną cechę niż ozdobną. Co zatem zamontować w zamian? Drewniane żaluzje okienne. Z ich pomocą zadbasz o przytulny klimat, a dodatkowo zyskasz optymalną osłonę okna o szerokim spektrum użycia. Takie właśnie są drewniane, ręcznie robione żaluzje Clicky. 

Żaluzje do kuchni rustykalnej powinny wyglądem nawiązywać do naturalnych motywów 

Drewniane żaluzje idealnym, stylowym i praktycznym rozwiązaniem

Ponieważ drewno gra pierwsze skrzypce w niemal każdej aranżacji rustykalnej, drewniane lub bambusowe żaluzje momentalnie zadbają o stylistyczną spójność. Jakościowe, ręcznie robione żaluzje w naturalnych, drewnianych kolorach nie tylko uzupełnią rustykalne wnętrze, ale będą je  harmonijnie współtworzyć. Pozwolą zachować klimat, a przy tym zapewnią dopływ światła lub zaciemnienie –  w zależności od potrzeb. Jest to o tyle cenne, że w stylizowanych na wiejskie wnętrzach często rezygnuje się z zasłon. Są to elementy raczej nieprzystające do typowo wiejskich pomieszczeń, dlatego źle dobrane mogą razić. Z kolei delikatne jak mgiełka koronkowe firanki nie do końca spełnią współczesne oczekiwania – zwłaszcza jeśli mieszkańcom zależy na prywatności. Tymczasem ażurowe, drewniane lamele nie tylko pełnią funkcję firan i zasłon, ale także nawiązują stylistycznie do okiennic! Przysłonienie okien dyskretną płaszczyzną o regulowanej przepuszczalności to sposób na uzyskanie stylistycznej harmonii, bez kompromisu w kwestii funkcjonalności. 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.