Uchwyt do telewizora na ścianę – nowoczesny sposób na odbiornik TV!

Uchwyt do telewizora na ścianę – nowoczesny sposób na odbiornik TV!

W celu uzyskania schludnego i minimalistycznego charakteru wnętrza coraz częściej decydujemy się na rezygnację z wielu niepotrzebnych elementów. W przypadku sypialni może to być stolik nocny, w kuchni klasyczną lodówkę zastąpi taka w zabudowie, a jeśli z kolei chodzi o salon, to coraz chętniej rezygnujemy z komody RTV.

Dzięki temu zyskujemy więcej przestrzeni i mamy mniej płaskich powierzchni do sprzątania z kurzu. Jednak żeby zrezygnować z szafki RTV, potrzebny nam będzie uchwyt do telewizora na ścianę. Uchwyt do telewizora nie tylko zadba o bezpieczeństwo naszego odbiornika, ale także zapewni dodatkowe możliwości jego ustawienia względem narożnika lub fotela. 

Obrotowy uchwyt do telewizora z wysięgnikiem

Uchwyt na telewizor występuje zwykle w wersji z długim ramieniem, tak zwanym wysięgnikiem. Wysięgnik do telewizora pozwala na dowolne ustawienie telewizora względem ściany i oglądającego, dzięki czemu możemy dowolnie ustawić wysokość, ale także pochylenie, odległość i obrót ekranu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy na przykład obrócić odbiornik w stronę aneksu kuchennego i kontynuować oglądanie ulubionego serialu jednocześnie przygotowując posiłek. Jeśli z kolei szykuje się większy seans i mamy zaproszonych gości, to śmiało możemy telewizor odsunąć od ściany i tym samym przybliżyć go do oglądających. Pamiętajmy jednak, że tego typu uchwyt do TV wymaga wyjątkowo solidnej ściany i mocnego montażu, ponieważ telewizor w sporej odległości od ściany tworzy dźwignię, która dodatkowo obciąża uchwyt. 

Prosty uchwyt do telewizora blisko ściany

Nieco prostsza sprawa jest z uchwytem do telewizora bez długiego ramienia. Tak zwany płaski uchwyt nie umożliwi nam pełnej regulacji, jak odpowiednik z wysięgnikiem, ale za to pozwoli uzyskać minimalną odległość od ściany, wynoszącą na przykład tylko 2 cm. Taki montaż sprawi, że nasz telewizor z cienkimi ramkami będzie sprawiał wrażenie wbudowanego w ścianę. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku bardzo dużych telewizorów, których ze względu na szerokość ekranu i tak nie można by bardzo odchylać od ściany. Umieszczenie telewizora na uchwycie bardzo blisko ściany jest niezwykle atrakcyjne i daje niesamowity, minimalistyczny efekt. Niestety wraz z bliską odległością od ściany nie będziemy mieli możliwości regulacji pochylenia ekranu, szczególnie przy większych modelach telewizorów.

Telewizor w sypialni? Uchwyt na telewizor do sufitu

Ściana nie jest jednak jedyną powierzchnią, na której możemy zamontować ekran. Świetnie sprawdzi się także sufit, w szczególności, gdy mówimy o telewizorze w sypialni. Uchwyt do telewizora umieszczony naprzeciwko łóżka pozwoli rozkoszować się filmami bez bólu pleców i w pełnej wygodzie pod ciepłą kołdrą. Dodatkową zaletą tego typu montażu jest możliwość obrotu ekranu o 360 stopni lub też umieszczenie go na ukośnej ścianie poddasza. Sufitowy uchwyt do telewizora to także świetne rozwiązanie do dużego salonu, gdzie odległość mebla wypoczynkowego do przeciwległej ściany jest zbyt duża do komfortowego oglądania filmów.

Jak odpowiednio wybrać uchwyt do TV? 

Podczas wyboru powinniśmy kierować się takimi przesłankami jak:

  • Wielkość pomieszczenia — wielkość ekranu powinna być dobrana odpowiednio do odległości, z jakiej będziemy spoglądać na ekran.
  • Potrzebny do komfortowego korzystania z telewizora zakres ruchu uchwytu, do którego telewizor być przytwierdzony.
  • Wskazać miejsce, w którym ma znaleźć się uchwyt i telewizor — wybrana ściana powinna być solidna, by zapewnić odpowiednie oparcie.

Montaż uchwytów do telewizora — czego potrzebujemy?

Gdy już zdecydujemy jaki typ uchwytu do telewizora nam odpowiada, powinniśmy skonfrontować jego parametry z naszym odbiornikiem. Ustalony standard VESA znacznie upraszcza wybór kompatybilnych akcesoriów odpowiednich do naszego modelu telewizora. Po wyborze rozstawu śrub montażowych do wybranego modelu warto upewnić się, czy waga urządzenia mieści się w zakresie podanym przez producenta uchwytu — i to tyle! W kolejnym kroku do montażu uchwytu do telewizora wymagane jest użycie wiertarki i kołków rozporowych. Należy pamiętać, że uchwyt i telewizor powinny być przytwierdzone do solidnej ściany, która zapewni odpowiednie wsparcie dla całego sprzętu. Czy warto umieścić telewizor na uchwycie? Naszym zdaniem tak. Warto wybrać uchwyt oraz poświęcić czas na montaż, by zapewnić sobie komfort na długie lata, jaką daje korzystanie z tak wygodnego rozwiązania. 

Uchwyty do telewizorów znajdziesz na stronie: https://ihaa.pl/uchwyty-do-telewizorow

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.