Szwecja wystawiła cały kraj na Airbnb. Za darmo

Na portalu Airbnb można zarezerwować pokój, mieszkanie lub cały dom na wakacyjny wypad. Szwecja jednak wystawiła na nim cały kraj… O co dokładnie chodzi?

 

Szwecja wystawiła do wynajęcia powierzchnię całego kraju, co więcej całkowicie za darmo. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, Szwecja to nie tylko kawałek ziemi, a „dom” z wszelkim potrzebnym wyposażeniem „miejsce, gdzie możesz jeść jagody z krzaka, spać pod gołym niebem, pływać w jeziorze”. Właśnie piękna, nieskazitelna natura jest największym skarbem tego kraju. Ogłoszeniodawcy zachęcaj do wędrówek po szwedzkich ziemiach. Jak podają, każdy ma do tego prawo.

Allemansrätten — prawo do wędrowania — to zasada chroniona przez szwedzkie prawo, która daje wszystkim ludziom prawo do całkowitej swobody w szwedzkiej naturze.

W konsekwencji po Szwecji można nie tylko swobodnie wędrować, ale też rozbijać namioty i campingi, rozpalać ogniska, zrywać kwiaty i dziko rosnące rośliny. Dlatego właśnie oferta jest całkowicie darmowa. Jednak, jak każde prawo, także i to do spacerów ma swoje granice. Możemy korzystać z natury „do czasu, aż spokój pobliskich domów i zwierząt nie zostanie zakłócony”, wynika z wypowiedzi Jenny Kaiser, z organizacji VisitSweden.

VisitSweden jest organizatorem całej akcji promocyjnej na portalu Airbnb. Jest to organizacja promująca Szwecję jako destynację turystyczną na rynkach zagranicznych. Trzeba przyznać, że robi to skutecznie. Cała akcja przyciągnęła uwagę światowych mediów, a to wszystko przy wyjątkowo niskim nakładzie środków finansowych.

 

Photos: CC0 Public Domain, Pixabay

 

 

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.