Projektowanie i zakup kuchni w Leroy Merlin. Jak wygląda cały proces?

Meble kuchenne to kluczowy element aranżacji kuchni. Ja wybrałam meble w Leroy Merlin. System mebli modułowych Delinia oferowany przez sklep daje wiele możliwości. Zobacz, jak wygląda proces projektowania i zakupu w sklepie Leroy Merlin.

Projektowanie i zakup kuchni w Leroy Merlin. Jak wygląda cały proces?
fot. Anna Oporska/Learning from Hollywood

Modułowe systemy mebli kuchennych oferuje coraz więcej sklepów. Do najpopularniejszych należą IKEA, Black Red White, Castorama, Agata i w końcu Leroy Merlin. Właśnie w tym ostatnim postanowiłam kupić meble do własnej kuchni. Poniżej zebrałam najważniejsze informacje, obrazujące cały proces wyboru, projektowania i zakupu mebli kuchennych.

Przeczytaj także: Metamorfoza kuchni w bloku. Zdjęcia przed i poKuchnie modułowe w Leroy Merlin

Sklep budowlany Leroy Merlin już od dłuższego czasu oferuje meble kuchenne. Wydaje się jednak, że dopiero od niedawna sklep mocno stawia na rozwój tego segmentu, stale poszerzając jego ofertę. Podobnie, jak choćby IKEA, tak i Leroy Merlin ma swój system mebli modułowych o nazwie Delinia. Korpusy są dostępne w trzech kolorach – białym, grafitowym i kremowym. Z kolei dopasowanych do nich frontów są aż 26 serie o różnorodnej stylistyce. Znajdziemy wśród nich zarówno nowoczesne, jak i bardziej klasyczne modele w popularnej bieli, ale też modnym ostatnio granacie czy butelkowej zieleni. Daje to ogromny wybór i wiele możliwości aranżacyjnych.

fot. Leroy Merlin

Warto dodać, że również oferta korpusów szafek kuchennych w systemie Delinia jest niezwykle szeroka. Najwęższe szafki mają szerokość 15 cm, a najszersze 100 cm. Wielki wybór rozmiarów sprawia, że można dopasować zabudowę do niemal każdego planu kuchni przy uzyskaniu wrażenia, jakby była robiona przez stolarza na wymiar.

Do swojej kuchni wybrałam białe korpusy i fronty Orlean do dolnych szafek w kolorze taupe, a do górnych białe.

W Leroy Merlin można kupić nie tylko same szafki, ale też blaty, których jest również szeroka oferta, pełne AGD, uchwyty meblowe, jak i wszelkie możliwe do pomyślenia dodatki i wykończenia do mebli.Jak wygląda projektowanie kuchni w Leroy Merlin?

Gdy już zdecydujemy się na zakup kuchni w Leroy Merlin, konieczne jest wykonanie projektu przez projektanta w sklepie. Zawsze takie punkty są przy ekspozycji kuchennej. Nie da się jednak tego załatwić „z marszu”. Na projektowanie należy się umówić. Można to zrobić osobiście, podczas wizyty w wybranym sklepie, bądź telefonicznie. Wszystko dlatego, że cały proces trwa zazwyczaj od jednej do dwóch godzin.

Przy umawianiu terminu projektowania kuchni od razu zostaniemy zapytani, czy pomiar pomieszczenia wykonamy samodzielnie, czy chcemy dodatkowo wykupić usługę pomiaru. W drugim przypadku następuje umówienie wizyty w domu przed terminem projektowania. Osobiście polecam tę opcję. Jest to niewielki wydatek, a odpowiedzialność za ewentualne niewłaściwe wymiary ponosi wówczas sklep.

Projektowanie i zakup kuchni w Leroy Merlin. Jak wygląda cały proces?
fot. Larning from Hollywood

Jeśli jednak chcemy kuchnię wymierzyć samodzielnie, wówczas otrzymujemy na adres mailowy instrukcję, którą sklep Leroy Merlin wysyła po umówieniu terminu projektowania.

Warto dodać, że przed właściwym projektowaniem można na stronie Leroy Merlin skorzystać z planera 3D. Jest to narzędzie online, w którym na własną rękę można wykonać projekt, a nawet kilka. Jest to dobry sposób na weryfikację wstępnych planów. Planer znajdziesz TUTAJ >>

Ile kosztuje projektowanie kuchni w Leroy Merlin?

Usługa projektowania kuchni w sklepach Leroy Merlin nie jest droga. Cena regularna wynosi 200 zł brutto i jest płatna z góry. Przy czym, po dokonaniu zamówienia kuchni wedle wykonanego projektu, kwota ta bez jednego grosza zostaje odjęta od kwoty zamówienia. Finalnie usługa jest więc darmowa.

Usługa pomiaru kuchni przed wykonaniem projektu to koszt 110 zł. Kwota jest płata w dniu pomiaru, osobie, która owego pomiaru dokonuje.Projekt kuchni w Leroy Merlin i co dalej?

Projektowaniem kuchni w Leroy Merlin zajmują się osoby, które doskonale znają asortyment sklepu. Potrafią doradzić i płynnie przeprowadzają klienta przez cały proces. Następnie na podstawie projektu sporządzają zamówienie na kuchnię. Można od razu zamówić usługę transportu wraz z wniesieniem, jak i montażu kuchni. Ceny transportu są zależne od odległości od sklepu oraz tego, czy wybierzemy opcję z wniesieniem bądź bez. Z koli kwestia cen montażu jest już bardziej skomplikowana. Osobno jest wyceniana bowiem niemal każda czynność – od złożenia korpusu, przez docięcie blatu, po dokręcenie uchwytów. To powoduje, że koszt montażu może się okazać znaczący. Najgorsze jest jednak to, że jego finalną wartość możemy poznać dopiero po wykonaniu usługi. Często wszak w trakcie procesu okazuje się, że coś trzeba dodatkowo dociąć etc. To wszystko sprawiło, że ja nie skorzystałam z oferty montażu w Leroy Merlin. Każdy jednak powinien decyzję podjąć indywidualnie.

Z dokumentem zamówienia wystawionym przez projektanta należy się udać do kasy. Gdy zapłacimy zaliczkę bądź całą kwotę od razu, uruchamia się proces realizacji zamówienia.

Sklep Leroy Merlin ogłasza, że czas od projektu do realizacji wynosi jedynie siedem dni. W moim przypadku okazało się to prawdą. Meble miałam w domu już w przeciągu tygodnia. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest przy tej obietnicy gwiazdka. Tak naprawdę bowiem nie przy wszystkich frontach i blatach jest możliwy tak krótki czas realizacji. Informację o faktycznym czasie realizacji zamówienia powinniśmy otrzymać po wykonaniu projektu.

Jak oceniam projektowanie i zakup kuchni w Leroy Merlin?

Na kuchnię w Leroy Merlin zdecydowałam się, gdyż właśnie w tym sklepie znalazłam dokładnie takie fronty, jakich szukałam. Do tego szeroki wybór rozmiarów szafek pozwolił mi skompletować zabudowę idealnie dopasowaną do mojej kuchni. Bardzo również doceniam fakt udostępnienia na stronie sklepu planera 3D. Dzięki niemu, jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji, mogłam sobie zwizualizować moją wymarzoną kuchnię.

Sam proces projektowania i zakupu okazał się bardzo przyjazny dla klienta. Projektantka była bardzo kompetentna, potrafiła doradzić i zadawała właściwe pytania. Zwracała też uwagę na elementy, o których zwykli śmiertelnicy najczęściej zapominają.

Projektowanie i zakup kuchni w Leroy Merlin. Jak wygląda cały proces?

Co istotne, projektant na koniec daje swoją wizytówkę z telefonem komórkowym. Przyznam, że parę razy z tego telefonu korzystałam, gdy chciałam dopytać o swoje zamówienie, gdy później jeszcze dobierałam oświetlenie blatu, czy gdy reklamowałam jeden z frontów. Wszystkie późniejsze konsultacje były już bezpłatne.

Sama kuchnia z Leroy Merlin spełniała wszelkie oczekiwania. Jestem bardzo zadowolona z podjętej decyzji i piszę to już po ponad pół roku użytkowania. Jeśli tylko znajdziecie w ofercie Leroy Merlin fronty, które wam się podobają, warto kupić kuchnię właśnie tam.

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

13 Comments

 1. Ja właśnie nie dawno zamówiłam kuchnię Delinia z Leroy Merlin i nigdy więcej tego nie zrobię.. etap projektu jest ok. Czas dostawy mebli różny- część mebli od ręki, cna część trzeba czekać kilka tygodni. A później zaczyna się .. coś nie dopasowane, coś zje zamówione ( zamówienie robione przez projektanta). Dodam, że mam trudną kuchnię w kształcie litery L. Jakbym wiedziała, jak to będzie wyglądać, to od razu zamówiła bym kuchnię na wymiar od stolarza.Obawiam się także o jakość frontów, chociaż meble do tanich nie należą…

 2. Witam,
  Jestem zainteresowana projektem kuchni czyli brąz z białym i blatami ceglanymi – nie widzę tego projektu już na stronie leroy Merlin – dlatego też proszę o dostarczenie tego projektu na adres elajurkiewicz@interia.pl
  pozdrawiam
  Ela

  • Anna Oporska

   Proszę się kontaktować bezpośrednio ze sklepem, ale z tego co widziałam w tym roku ich oferta się mocno zmieniła.

 3. Włodzimierz

  Materiał sponsorowany , wprowadza w błąd klienta , ale czego nie robi się dla pieniędzy .

  Dlaczego usuwa Pani wpisy zaprzeczające jak to pięknie jest współpracować z LM.

  Ja stanowczo odradzam zakup kuchni , łazienki, z pomiarem , projektem i montażem.
  Totalna porażka , same błędy , wykonanie niezgodne z projektami i nic tylko spychologia.

  Jak najdalej od tego marketu, LM Suchy Las.

  • Anna Oporska

   Proszę Pana, artykuł nie jest sponsorowany. To moja opinia o kuchniach Leroy Merlin i dalej się pod nią podpisuję. Za kuchnię również zapłaciłam ze swoich pieniędzy, dlatego nie mam żadnego interesu pisania teraz laurki dla firmy. Wszystkie artykuły sponsorowane na tej stronie są jako tako oznaczone. Nigdy nie ukrywam sponsorów, co można łatwo prześledzić przeglądając choćby stronę główną. Komentarze są filtrowane automatycznie, pańskie trafiły do spamu, nie jest to zamierzone działanie. Natomiast usuwane są komentarze, w których padają niecenzuralne słowa, groźby karalne, pomówienia, a takich – proszę mi wierzyć – jest naprawdę dużo. Zresztą, gdyby Pan przejrzał wszystkie komentarze pod tym wpisem, przekonałby się, że nie wszystkie sa pozytywne.
   Przykro mi, że miał Pan złe doświadczenia z LM. Mogę jednak opisać tylko, jak proces wyglądał u mnie.

 4. Komplet szafek delina owszem ładne jednak po roku użytkowania okleina z dolnej szafki już się odkleja brak paragonu niestety mam i to jest problem

 5. Witam,
  Kuchnia piękna, coś takiego sama bym chciała i też się zastanawiam nad kuchnią z Leroy Merlin. Ile zapłaciła Pani za kuchnię?

  • Anna Oporska

   Dziękuję 🙂 Nie pamiętaj już dokładnej kwoty, ale w przybliżeniu cała zabudowa z uchwytami, blatem, okapem, lodówką i piekarnikiem (bez montażu i transportu) kosztowała ok. 15-16 tys.

  • Włodzimierz

   I znowu komentarz usunięty.
   Potwierdza Pani tym , że to artykuł sponsorowany za pieniądze i wprowadza Pani ludzi w błąd .
   Żetelne opinie o LM są na m.opineo.pl
   Same negatywy, firma nie korzysta z tej strony i nie słucha klientów.
   Odradzam zakupów w tej firmie szczególnie LM Suchy Las z pomiarem, projektami kuchni i łazienki. Od momentu kosztorysu i zaplaty mija 5 miesięcy i same niezgodności z projektem, zgłaszane już wcześniej ale do nich to nie dociera.Totalna niekompetencja i spychologia.Na razie jesteśmy w trakcie polemiki nie korzystnej dla mnie.Mimo , że mam @ , sms y, projekty.
   Swoją działalnością to działają na szkodę LM Poland , ale to nie tylko w tym markecie tak jest.Teraz włączyłem do reklamacji centralę LM Poland i mam nadzieję, że przyjrzą się obiektywnie i uczciwie do całej sprawy.Inaczej dla samego faktu już ,nie pieniądze, które można odrobić, ale marki juz tak łatwo nie.
   Ludzie w końcu zrozumieją, że połowę artykułów kupi taniej na polskim Allegro o min. 30 % taniej i to od polskich firm , które podatki zostawiają w naszym kraju.

   Mam nadzieję, że tego Pani nie usunie.Robię kopie i zdjęcie.

 6. Witam, bardzo ciekawa wpis, czy może Pani podać koszt tych mebli i przybliżone wymiary zestawu?

 7. Po przeczytaniu Pani wpisu dziś podjęłam ostateczną decyzję na umówienie wizyty w Leroy, na sobotę. Mój dylemat polegał na- Ikea contra Leroy, ostatecznie po przeczytaniu tego wpisu i kilku innych opinii szala przechyliła się na Leroy. Pani kuchnia zachwyca no i ostatecznie opinię jako użytkownika też brałam pod uwagę, teraz tyko pozostaje, wymierzyć kuchnię, zdecydować sie ostatecznie na styl, i dojechać na wizytę z projektantem do sklepu. Bardzo fajny blog pozdrawiam

  • Anna Oporska

   Dziękuję bardzo. Trzymam kciuki za nową kuchnię 🙂 Pozdrawiam

   • Witam.
    Ja też kupiłam kuchnię z Leroy Merlin (delinia). Nie mogę narzekać na proces projektowania, zamawiania, dostawy i montażu, wdzystko było w porządku. Jednak minęło prawie 2,5 roku użytkowania, a okleina odchodzi prawie od wszystkich frontów (moje są lakierowane). Okres gwarancji minął, a mi pozostaje próba przyklejenia okleiny albo kupno nowych frontów. Moim zdaniem nie są one przystosowane do użytku w kuchni, gdzie para i wilgoć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.