Ku ekologicznym zaproszeniom ślubnym – jaki styl i materiały wybrać?

Rosnąca świadomość ekologiczna odnajduje swoje odzwierciedlenie w podejmowanych przez konsumentów wyborach. Trend ten dotyczy również branży ślubnej, która nie pozostaje bierna i odpowiada na pojawiające się na rynku potrzeby. Ekologiczne zaproszenia ślubne podbijają wyglądem serca narzeczonych, a w dodatku są przyjazne dla środowiska. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu. 

Klasycznie czy nieszablonowo? – o wyjątkowości zaproszeń ślubnych słów kilka

Nowoczesne zaproszenia ślubne jako pierwsze dyskretnie zdradzają motyw przewodni uroczystości weselnej oraz subtelnie naprowadzają gości na to, jaki styl będzie dominował w dniu zaślubin. Glamour? Retro? A może styl rustykalny, prowansalski czy boho? Ostatnie trzy świetnie wykorzystują opartą o naturalne materiały, minimalistyczną estetykę eko.  

Chociaż nadal dostępne są popularne, gotowe i uniwersalne warianty zaproszeń, które wystarczy ręcznie uzupełnić, istnieje również możliwość personalizacji projektu od A do Z. Modyfikacji podlegają: treść zaproszenia, kolor użytego fontu, zdobienia, rodzaj papieru i jego gramatura oraz dodatki do zaproszeń, np. wstążki i tasiemki. Poza tym możliwe jest zamówienie modelu jednokartkowego oraz wieloelementowego folderu. Komplet stanowi zaproszenie wraz z dostosowaną rozmiarem, ozdobną kopertą, którą również można dopasować do własnych preferencji. To daje pewność, że wybrana kompozycja będzie wyjątkowa – a przecież każdy w tym szczególnym dniu chce się czuć wyjątkowo!  

„Wsi spokojna, wsi wesoła”, czyli styl rustykalny w pigułce

Wśród ekologicznych kartek dominują zaproszenia w stylu rustykalnym. Jakie są ich główne cechy? Po pierwsze, rustykalna estetyka czerpie inspiracje z natury. Bazuje na barwach ziemi, więc charakterystyczne są odcienie kremowe, ciepłe beże, płowe szarości, a także stonowane brązy i zielenie. Po drugie, liczy się prostota – im prościej, tym lepiej. Styl ten charakteryzują umiar i harmonia. Nie ma w nim miejsca na błyskotki, luksusowe czy pstrokate dodatki. Nurt nawiązuje do obrazu wsi, „gdzie sielsko i anielsko”… 

Na ceremonię rustykalną panny młode wybierają zwiewną, koronkową sukienkę o prostym kroju i bukiet polnych kwiatów. Długi welon zostaje zastąpiony skromnym wiankiem. Miejsce limuzyny zajmuje rower, a zamiast wystawnego przyjęcia w ekskluzywnej restauracji pary organizują huczne wesele np. w – stylizowanej na wiejską stodołę – karczmie. Wisienką na torcie są rustykalne zaproszenia ślubne – znajdziesz je w sklepie artMA. 

Zaproszenia ślubne – eko, rustykalne i nie tylko

Papier ekologiczny, a także bawełniany, o odpowiednio dobranej gramaturze (najlepiej powyżej 250 g) w połączeniu ze sznurkiem jutowym bądź rafią będzie prezentował się równie atrakcyjnie jak zaproszenia w stylu glamour, pod warunkiem że wszystkie elementy będą ze sobą spójne i przemyślane. Fragment koronkowej tasiemki, falista tektura, zasuszone kwiatki polne – wszystko to sprawia, że zaproszenie zyskuje niepowtarzalny charakter, nawiązujący do rękodzieła.  

W przypadku stylu prowansalskiego można uzupełnić projekt o zasuszoną lawendę i dodatki, takie jak koronki czy wiklinowe serduszka w kolorze złamanej bieli. Z kolei w stylu boho na pierwszym planie będą na motywy florystyczne – eukaliptus czy ruskus oraz piórka, które dodają kompozycji lekkości.  

Zaproszenia na ślub w stylu rustykalnym czy boho są wybierane coraz częściej. Narzeczeni świadomie rezygnują z tworzyw sztucznych na rzecz naturalnych, przyjaznych dla ekosystemu materiałów. Ponadto, poza wyglądem walorem zaproszeń eko jest również korzystna cena. 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.