Kto dzwonił? Zorientuj się bez podnoszenia słuchawki i uniknij niechcianego spamu!

Komunikacja telefoniczna to powszechna sprawa, dzięki której można zrealizować wiele codziennych obowiązków. Za jej pośrednictwem mnóstwo osób załatwia bieżące sprawy, rozwiązuje problemy z bankowością internetową, komunikuje się z bliskimi czy umawia do lekarza. Niestety, tę drogę kontaktu upodobali sobie także oszuści i spamerzy, a także natrętni telemarketerzy.

Odbieranie telefonów od nieznanych numerów może stanowić poważne ryzyko dla naszego bezpieczeństwa i prywatności. Oto kilka powodów, dlaczego należy zachować ostrożność i unikać odbierania takich połączeń.

Sprawdź, dlaczego nie warto odbierać telefonów od nieznanych osób

Argumentów, które przemawiają za daleko posuniętą ostrożnością, jest kilka. Pierwszy dotyczy możliwej próby oszustwa lub wyłudzenia wrażliwych danych odbiorcy. Nie po raz pierwszy zdarza się, że osoby dzwoniące z nieznanych numerów mogą być oszustami lub przestępcami internetowymi. Mogą próbować pozyskać dane osobowe rozmówcy, takie jak numer konta bankowego, dane karty kredytowej czy hasła dostępu.

Mogą też podjąć próbę oszukania interlokutora, poprzez podanie się za inną osobę niż są w rzeczywistości, na przykład za wnuczka, przedstawiciela banku lub policjanta. Osoby o złych zamiarach mogą też usiłować podszyć się pod instytucje, fundacje czy organizacje. Każde z tych ryzyk można zminimalizować, po prostu nie odbierając telefonu.

Kto dzwonił? Sprawdź na Infonumer.pl

Koniec z uporczywym spamem! Namierz telemarketerów

Wśród często pojawiających się problemów użytkowników smartfonów są natrętni telemarketerzy, często wydzwaniający w godzinach pracy większości osób. Pomimo odmów i chęci szybkiego zakończenia rozmowy nie dają za wygraną, z uporem maniaka realizując swój scenariusz rozmowy.

Możesz raz na zawsze skończyć z niechcianym spamem i niezamawianą ofertą reklamową. Warto korzystać z serwisów, które na długo przed odebraniem telefonu podpowiedzą, kto znajdował się po drugiej stronie słuchawki.

Dentyści i stomatologowie – katalog firm

Kiedy blokowanie połączeń stanowi dobre rozwiązanie?

Blokowanie połączeń poprzez dodanie do czarnej listy może być świetnym sposobem na uporanie się z dzwoniącymi, którzy non stop Cię dręczą. Odbieranie niechcianych telefonów od nieznajomych często wywołuje spory dyskomfort psychiczny u co wrażliwszych osób. Zabiera też cenny czas na niepotrzebne przepychanki słowne. W takiej sytuacji najlepiej więc skorzystać z opcji blokowania połączeń.

Jakie jeszcze korzyści przemawiają za sprawdzeniem, kto dzwoni?

Nie tylko komfort psychiczny jest ważny. Osoby mocno pochłonięte aktualnymi obowiązkami lub seniorzy mogą łatwo zostać zmanipulowani przez osoby o złych intencjach. Nietrudno wówczas popełnić błąd i niechcący uwierzytelnić operację bankową zainicjowaną przez oszusta i stracić dużą sumę pieniędzy.

Dlatego lepiej w ogóle nie dopuszczać do sytuacji rozmowy z osobami kupującymi masowo bazy danych i niepokojącymi swoimi telefonami przypadkowe osoby.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.