Jak odpowiednio przygotować się do sesji zdjęciowej: niezbędne zabiegi kosmetyczne

Profesjonalne modelki doskonale wiedzą, jak przygotować się do sesji zdjęciowej. Jeśli nie wiesz, jak pozować przed obiektywem, ale chcesz zorganizować sesję zdjęciową dla siebie i swoich bliskich, powinnaś przynajmniej zadbać o to, by wyglądać idealnie. Zadbane włosy i paznokcie, gładka skóra twarzy i ciała oraz kwitnący, wypoczęty wygląd są tym, czego Photoshop nie zrobi za Ciebie, jeśli chcesz uzyskać wysokiej jakości, naturalnie prezentujące się zdjęcia.

Jak odpowiednio przygotować się do sesji zdjęciowej: niezbędne zabiegi kosmetyczne

Zebraliśmy kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci wyglądać jak najlepiej na zdjęciach. Propozycje są przydatne dla każdego, kto lubi robić zdjęcia.

Włosy i brwi

Obetnij włosy i zmień kolor tydzień przed planowaną sesją zdjęciową. W tym przypadku nie eksperymentuj — zamiast radykalnie zmieniać kolor włosów, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jego odnowienie. Najlepszym obrazem do sesji zdjęciowej jest ten, do którego jesteś przyzwyczajona. Brwi trzeba poprawić parę dni wcześniej, ponieważ bezpośrednio po wyskubaniu włosków może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna.

Jak odpowiednio przygotować się do sesji zdjęciowej: niezbędne zabiegi kosmetyczne

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa Warszawa sprawdzi się na różnych częściach ciała:

  • twarz (podbródek, okolice nad górną wargą, policzki, linia włosów);
  • nogi;
  • pachy i bikini;
  • ręce.

Zabieg depilacji laserowej nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, a zaczerwienienie po depilacji mija po kilku godzinach lub w ciągu jednego dnia. Dlatego istnieje możliwość usunięcia włosów tuż przed sesją zdjęciową. Istnieje jednak parę obostrzeń: w ciągu 3-4 tygodni przed wizytą w salonie włosy należy golić tylko maszynką, 2 tygodnie nie wolno się opalać, 3 dni — używać kosmetyków z alkoholem, a także przebywać w saunie.

Oczyszczanie twarzy

Profesjonalne oczyszczanie jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym niezbędnym dla wszystkich rodzajów skóry. Należy jednak unikać zabiegów na twarz tuż przed sesją zdjęciową, zwłaszcza jeśli masz problemy z cerą — zaskórniki, łuszczenie się skóry lub wypryski. Jeśli masz skórę problematyczną, a kosmetyczka zwykle przeprowadza oczyszczanie manualne lub łączone, powinnaś wykonać ten zabieg z wyprzedzeniem — około 2 tygodnie przed sesją zdjęciową.
Po oczyszczeniu ultradźwiękowym można wykonać sesję zdjęciową już następnego dnia. Profesjonalne salony wykonują również czyszczenie atraumatyczne przy użyciu produktów Holy Land, które nie pozostawia żadnych widocznych śladów. Zabieg ten można wykonać w dowolnym momencie.

Jak odpowiednio przygotować się do sesji zdjęciowej: niezbędne zabiegi kosmetyczne

Peelingi chemiczne

Peelingi kwasowe są zwykle wykonywane jesienią i zimą, kiedy aktywność słoneczna jest niska. W zależności od stanu skóry i rodzaju środka złuszczającego, zabieg może być wykonywany jednorazowo lub cyklicznie.

Z reguły już po jednej sesji:

  • Wyrównuje się kolor i wygląd skóry;
  • Zmniejszenie zmarszczek i blizn
  • Rozjaśniają się przebarwienia i ślady potrądzikowe;
  • Naskórek staje się jędrniejszy i bardziej elastyczny;
  • Twarz wygląda zdrowo i wypoczęta.

Efekt peelingów chemicznych pojawia się w ciągu 10-20 dni po całkowitym złuszczeniu górnej warstwy naskórka.

Jeżeli regularnie dbasz o to jak wyglądasz, regularnie odwiedzasz salon, to szkolenie wstępne nie jest konieczne dla Ciebie. Tak naprawdę,, w salonie TK Laser można skorzystać ze wszystkich rodzajów zabiegów pielęgnacyjnych (oczyszczanie, peeling) oraz depilacji laserowej. Dodatkowo mogą być zalecone manipulacje sprzętowe, zastrzyki upiększające, ultradźwiękowe liftingi SMAS.

Gdy włosy, skóra i ciało są w porządku, pozostaje tylko wybrać ubranie, fryzurę, manicure i makijaż odpowiedni do tematu sesji zdjęciowej.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.