Chcesz kupić nowy żyrandol? Zainspiruj się aktualnymi trendami wnętrzarskimi

Oświetlenie stanowi szalenie ważny aspekt każdego wnętrza. Dzięki niemu można dowolnie podkreślać atuty, a także ukrywać mniej atrakcyjne i warte wyeksponowania elementy nieruchomości. Jeśli chcesz w najbliższym czasie nabyć nowy żyrandol do salonu, poniższa garść inspiracji może Ci w tym pomóc.

Chcesz kupić nowy żyrandol? Zainspiruj się aktualnymi trendami wnętrzarskimi

Trend numer 1: mosiężne żyrandole

W 2021 roku z mody nie wychodzą klasyczne mosiężne żyrandole. Ci, którzy cenią sobie ponadczasowy, nieprzemijający styl na pewno będą zadowoleni takim wyborem. Będą one stanowić wspaniałą dekorację, a zarazem element praktyczny domu urządzonego w stylu tradycyjnego dworku. W przypadku bardziej eklektycznych aranżacji świetnie sprawdzają się natomiast żyrandole mosiężne, łączone z lżejszymi i bardziej nowoczesnymi elementami wnętrza. Tu potrzeba jedynie sporego wyczucia, aby całość prezentowała się spójnie i nietuzinkowo. Jeśli interesuje Cię ten temat, sprawdź również: jakie lampy będą najmodniejsze w 2021 roku?

Trend numer 2: żyrandole i lampy o zaoblonych kształtach

Tegoroczne trendy nie tylko w przypadku branży oświetleniowej, ale również mebli tapicerowanych czy dodatków wnętrzarskich, orbitują wokół zaoblonych elementów wyposażenia wnętrza, cechujących się miękkimi liniami. Stąd modne żyrandole swoim kulistym kształtem kloszy często nawiązują do stylu lat 20. minionego wieku – do eleganckiego art deco. Pięknych żyrandoli szukaj w sklepie internetowym https://www.galerialimonka.pl/.

Trend numer 3: transparentne lampy wiszące

W kategorii modnego oświetlenia nie można zapominać również o lampach wyposażonych w transparentne klosze. Ujawniają one szalenie modne żarówki z ozdobnymi żarnikami. Lekka stylistyka i elementy różowego złota prezentują się naprawdę ciekawie. Takie formy oświetleniowe pasują zarówno do nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji, jak też wnętrz utrzymanych w stylu glamour.

Trend numer 4: oprawy oświetleniowe oparte na technologii LED

Trendy w wykończeniu mieszkań wiążą się nie tylko z aspektami dekoracyjnymi, ale również czysto funkcjonalnymi. Coraz więcej elementów inteligentnego domu staje się energooszczędnych. Dotyczy to również opraw oświetleniowych opartych na technologii LED. Najlepsze tego typu rozwiązania pozwalają ograniczyć wydatki na energię elektryczną w aż 70%. Ich skuteczność oscyluje na poziomie 100-150 lumenów.

Trend numer 5: inteligentne zarządzanie oświetleniem

Systemy sterowania oświetleniem wpływają na poziom komfortu korzystania z poszczególnych pomieszczeń. Świetnie pod tym kątem sprawdzają się między innymi czujniki ruchu, które same zapalają światło w pokoju, w którym wykryją ruch domowników. Na uwagę zasługuje również opcja płynnej regulacji natężenia strumienia świetlnego – możliwość jego przygaszenia lub rozjaśnienia i wzmocnienia, w zależności od bieżących potrzeb. Oprawa nie musi w końcu zawsze świecić w 100% swojej mocy znamionowej. Wieczorami czy w środku nocy zdecydowanie lepiej sprawdza się bardziej rozproszone źródło światła.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.