Nastolatek — już nie dziecko, ale jeszcze nie dorosły, który doskonale potrafi wyartykułować swoje potrzeby, tyle tylko, że nie zawsze wie, czego tak naprawdę chce. Jak więc szybko i bezkonfliktowo wybrać meble do pokoju młodzieżowego, tak by zadowolić każdą ze stron? Poniżej znajdziesz mini poradnik z najważniejszymi wskazówkami.
Jeden pokój, wiele zadań — najważniejsza jest funkcjonalność.
Pokój nastolatka, to miejsce spełniające wiele, skrajnie zróżnicowanych funkcji Przede wszystkim, powinno ono służyć odpoczynkowi i regeneracji. Równie ważne jest także wygospodarowanie przestrzeni do nauki i odrabiania prac domowych. Jednak jak wiadomo, nie samą szkołą żyje młody człowiek, dlatego też w jego pokoju konieczne jest miejsce umożliwiające rozwój pasji i zorganizowania spotkań z przyjaciółmi. Nie zapominajmy też, że nastolatkowie potrafią być prawdziwymi mistrzami w gromadzeniu najprzeróżniejszych przedmiotów: od piętrzących się stert ubrań, przez akcesoria sportowe, po gadżety i dostosowane do danego wieku gry i bibeloty. Dlatego wszelkie formy mebli młodzieżowych służących do przechowywania, są tu bardzo wskazane.
Wybór mebli dla młodzieży na obecną modę i aktualnych przez długie lata.
Pokój nastolatka musi być odzwierciedleniem jego indywidualnego stylu. Przy tak bogatej ofercie, nie wydaje się to być żadnym problemem. A jednak trudność leży w niezwykle dynamicznie zmieniającym się guście dzieci. Podatni na różne trendy i popularne wśród rówieśników mody, mogą z dnia na dzień porzucić swoje dotychczasowe przekonania na temat uwielbianych idoli, filmów i motywów przewodnich. O ile samo odklejenie plakatu gwiazdy, nie stanowi żadnego problemu, to kompleksowa zmiana kolorystyki ścian i mebli, chociaż wykonalna, to jednak na pewno nie jest łatwa, ani tania. Z tego powodu, obecnie oferowane meble młodzieżowe są tworzone z uniwersalnych i neutralnych kolorystycznie materiałów. Odcienie bieli, brązu i szarości, doskonale komponują się z całą paletą barw, które wprowadzają do pomieszczenia pozostałe, łatwo wymienialne dodatki.
Nowoczesne meble dla młodzieży cechuje także prostota formy. Klasyczne geometryczne kształty szaf, biurek i łóżek, są nie tylko odpowiedzią na współczesną modę, ale również kwestią bezpieczeństwa i praktycznego wykorzystania każdej wolnej przestrzeni.
Współczesne meble młodzieżowe — wielozadaniowość w prostej formie.
Wspomniana na wstępnie multifunkcjonalność pokoju młodzieżowego, musi mieć swoje odzwierciedlenie we wszystkich elementach wyposażenia. Kupując meble młodzieżowe, warto mieć na uwadze fakt zmieniających się nie tylko gustów, ale i predyspozycji fizycznych dzieci. Lata nastoletnie to czas, gdy w przeciągu kilku miesięcy bywa konieczna wymiana całej garderoby, a dotychczasowe dziecięce łózko staje się stanowczo za krótkie. Trzeba pomyśleć o tym zawczasu i wybrać meble do pokoju młodzieżowego, które będą spełniały swoje funkcje przez co najmniej kilka lat. W temacie łóżek bardzo interesującym rozwiązaniem są zestawy z dodatkowym wysuwanym materacem. Doskonale sprawdzą się, gdy nasze pociechy zapragną zaprosić swoich przyjaciół na całonocne piżama party.
Meble do pokoju młodzieżowego – niezbędnik kupującego.
Nieodłącznym elementem pokoju ucznia są dopasowane do wzrostu biurko i krzesło, ustawione możliwe jak najbliżej naturalnego źródła światła. W pobliżu miejsca do nauki warto umieścić także wiszące półki, bądź szafki na książki i wszelkie akcesoria szkolne, do których bezproblemowy dostęp z pewnością będzie sprzyjał efektywnej nauce.
Miejsca do przechowywania nigdy za wiele. Chociaż nie powstały jeszcze szafy, które same sortują i składają ubrania, to jednak odpowiednio dopasowana do potrzeb ilość półek, szuflad i wieszaków, z pewnością ułatwią utrzymanie porządku. Wizualny ład zapewnią także właściwie rozlokowane komody i półki, z dobranymi pod kątem kolorystyki oraz wielkości pudełkami i skrzynkami na najdrobniejsze skarby.
Meble młodzieżowe, sprzęty do zadań specjalnych.
Przy doborze idealnego zestawu mebli młodzieżowych, kluczem jest nie tylko właściwa kolorystyka, ale także konstrukcja i trwałość materiałów. Nie od dziś wiadomo, iż w starciu z burzą nastoletnich hormonów, trzeba stawiać na najwyższą wytrzymałość. Solidna, stabilna forma, odpowiednie wzmocnienia, niemalże nie do zdarcia uchwyty i zawiasy, które przetrwają miliony trzaśnięć drzwiami i drzwiczkami. Co istotne, przy całej tej solidności, meble młodzieżowe powinny mieć stosunkowo lekką konstrukcję, pozwalającą na częste ich przesuwanie, gdy tylko lokator zapragnie ponownej zmiany aranżacji.