Ceramiczne czajniki elektryczne do stylowej kuchni

Ceramiczne czajniki elektryczne to funkcjonalne naczynie, które dodatkowo będzie stanowić piękną ozdobę kuchni. Wygląda znacznie lepiej niż tradycyjny czajnik, a niczym się od nich nie różni pod względem użytkowym. Te czajniki ceramiczne wyglądają szczególnie dobrze.

Ceramiczny czajnik elektryczny to coś dla osób chcących pogodzić tradycję z nowoczesnością. Wygląda bowiem jak tradycyjny czajnik, ale ma jednocześnie wszystkie zalety nowoczesnych. Ceramiczna obudowa, często o bogatych zdobieniach, przypomina stylowe dzbanki do kawy i herbaty, a nie bezprzewodowe naczynia do szybkiego zagotowania wody. Czajniki ceramiczne mają wewnątrz ukryty element grzewczy, wykonany ze stali nierdzewnej. Ukryty lub wkomponowany w obudowę tak dobrze, że trzeba dobrze się przyjrzeć, by go dostrzec. Elektryczny czajnik ceramiczny nie nagrzewa się zbyt mocno, a do tego jest łatwy w czyszczeniu. Co też istotne ceramika jest uznawana za wyjątkowo zdrowy materiał, co znaczy, że w czasie gotowania żadne szkodliwe substancje nie przedostają się do wody. Dzięki temu napary z czajników ceramicznych mają zauważalnie lepszy smak. Jedyną jego wadą jest spora waga. W porównaniu z innymi czajnikami jest dość ciężki, jednak nie na tyle, żeby dziecko nie było w stanie go unieść. Istnieje też zagrożenie potłuczenia lub porysowania.


Ceramiczne czajniki elektryczne ma w swojej ofercie wielu znanych producentów jak Gorenje i Optimum. W ich produkcji specjalizuje się marka Haen. Poniżej mój wybór 10 najciekawszych modeli.

10 ceramiczny czajników elektrycznych

1. Ceramiczny czajnik elektryczny SWKK 2400 A1 Silvercrest. Ten czajnik jest do nabycia wyłącznie w sklepach Lidl i ma bardzo przyjemny retro design. Ma pojemność 1,7 l i jest dostępny w czterech ciekawych wzorach. Sprawdź cenę.

Czajniki ceramiczne

2. Ceramiczny czajnik elektryczny Creative. Ten czajnik jest sprzedawany w zestawie z 6 farbkami do malowania. Można go bowiem dowolnie pomalować, bądź pozostawić białym. Sprawdź cenę.

Czajnik elektryczny ceramiczny CREATIVE BIAŁY 1 l

3. Ceramiczny czajnik elektryczny Optimum Kamień. Ten mały czajnik jest niezwykle poręczny, z pewnością świetnie sprawdzi się do codziennego użytku. Wyróżnia go faktura, która ma nawiązywać do struktury kamienia. Sprawdź cenę.

Ceramiczny czajnik elektryczny

 

4. Ceramiczny czajnik elektryczny Gorenje K10C. Niebieski kwiatowy wzór na ty czajniku nawiązuje do tradycyjnych wyrobów ceramicznych. Sprawdź cenę.

Ceramiczny czajnik elektryczny Gorenje K10C

5. Ceramiczny czajnik elektryczny Adler AD 1280. Czajnik ten ma bardzo klasyczne formę i wyraz. Do złudzenia przypomina tradycyjne porcelanowe imbryki w odcieniu szlachetnej bieli. . Sprawdź cenę.

Czajniki ceramiczne

6. Ceramiczny czajnik elektryczny Concept RK0010ne. Nieduży czajnik o pojemności 0,8 l. Ma oryginalną malowaną dekorację nawiązującą do klasyki, ale przetwarzając ją twórczo. Sprawdź cenę.

Czajniki ceramiczne

7. Ceramiczny czajnik elektryczny Tokyo Hean. Na głębokiej czerni pojawia się delikatny biały rysunek, który odnosi się do sztuki obrazowania Japonii. Czajnik wraz z zestawem filiżanek ma przypominać o japońskim rytualne parzenia i podawania herbaty. Sprawdź cenę.

Ceramiczny czajnik elektryczny

8. Ceramiczny czajnik elektryczny Czajnik optimum CJS-1315. Ten czajnik wniesie do kuchni posmak glamour. Jego ceramiczna powierzchnia naśladuje pikowanie, torebki. Żeby jednak uniknąć przesady całość została utrzymana w neutralnej bieli. Sprawdź cenę.

Czajniki ceramiczne

9. Ceramiczny czajnik elektryczny Mozaika Concept. Ten model wyróżnia się nawiązaniem do tradycyjnej mozaiki we wzorze na powierzchni. Sprawdź cenę.

Ceramiczny czajnik elektryczny

10. Ceramiczny czajnik elektryczny Haen Autumn. Pochodzi z linii Nature, w ramach której powstały cztery modele. Każdy z nich posiada wzór inspirowany inną porą roku.  Autorką zdobień jest młoda, polska projektantka Katarzyna Herman-Janiec. Sprawdź cenę.

Czajniki ceramiczne

 

 

 

 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *