Telewizja tradycyjna czy internetowa? Co wybrać?

„Video killed the radio star” – śpiewał zespół The Buggles. Kiedy pojawiła się telewizja, przepowiadano koniec radia. Wraz z rozpowszechnieniem się Internetu wieszczono koniec telewizji. Tymczasem oba media mają się dobrze. Internet wcale nie wyparł telewizji, ale umożliwił jej oglądanie również na komputerze. Poznaj wady i zalety telewizji tradycyjnej i internetowej.

Telewizja wciąż ma wielu fanów. Jedni sprawdzają program tv wszystkich stacji i szukają w nim interesujących treści, inni dla relaksu skaczą po kanałach. Może i Ty lubisz ułożyć się na kanapie i obejrzeć ulubiony program? Sprawdź, czy lepiej to robić za pośrednictwem tradycyjnej telewizji czy internetowej.

Zalety tradycyjnej telewizji

Stałe pory nadawania

Sprzyjają budowaniu rytuałów, np. cała rodzina gromadzi się po niedzielnym obiedzie, by obejrzeć Familiadę. Wyczekiwanie na kolejny odcinek ulubionego serialu również może być przyjemne.

Łatwo dostępny program

Program telewizyjny możesz sprawdzić zarówno w rozmaitych czasopismach, jak i w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. program polsat — co oglądać? i już wiesz, kiedy warto włączyć telewizor.

Dobra jakość bez ograniczeń transferu

Finałowego meczu czy filmu oglądanego w tradycyjnej telewizji nie przerwie Ci wiadomość od operatora, że Twój limit GB właśnie się wyczerpał.

Wady tradycyjnej telewizji

Reklamy

Przerywają interesujący film w najmniej odpowiednim momencie. Co prawda stanowią okazję do pójścia do toalety czy zrobienia herbaty, jednak bloki reklamowe często są tak długie, że wystawiają cierpliwość widza na próbę.

Nowoczesny portal rozrywkowy. Co można na nim znaleźć?

Pory nadawania

Nie zawsze możesz obejrzeć interesujący Cię program, ponieważ ten jest nadawany, zanim wrócisz z pracy lub gdy masz ważne spotkanie.

Umowy abonamentowe podpisywane na długi czas

Jeśli chcesz mieć dostęp do wielu kanałów, musisz podpisać umowę z siecią kablową lub platformą satelitarną na wiele miesięcy. Zerwanie jej przed czasem grozi karami pieniężnymi.

Zalety telewizji internetowej

Dowolne pory oglądania

Oglądasz, co chcesz, kiedy chcesz. Jeśli masz ochotę, możesz obejrzeć kilka odcinków ulubionego serialu pod rząd, bez czekania na emisję w następnym tygodniu.

Oglądanie na każdym urządzeniu mobilnym

Nie ogranicza Cię telewizor w salonie. Możesz usadowić się z laptopem w łóżku lub oglądać program na smartfonie w autobusie.

Możliwość anulowania subskrypcji w dowolnym momencie

Platforma nie spełnia Twoich oczekiwań? A może szukasz oszczędności w domowym budżecie? Po prostu anulujesz subskrypcję i od następnego miesiąca nic nie płacisz.

Wady telewizji internetowej

Limity transferu

Jeśli korzystasz z mobilnego Internetu, musisz się liczyć z tym, że wykorzystanie GB może Ci przerwać oglądanie rozgrywek sportowych czy filmu.

Opóźnienia w transmisji

Mogą wynosić od kilku sekund do dwóch minut. W przypadku filmu to bez znaczenia, ale kiedy oglądasz mecz, o golu możesz dowiedzieć się z okrzyków sąsiadów, zanim zobaczysz go na ekranie.

Oferta rozsiana po różnych serwisach

Może się zdarzyć, że aby mieć dostęp do wszystkich interesujących Cię treści, musisz założyć i opłacić konto w kilku serwisach streamingowych

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.