Spodnie z połyskującej tkaniny – komu pasują i jak je nosić?

Błyszczące spodnie są zazwyczaj kontrowersyjnym tematem. Regularnie jednak powracają jako modowy trend. Jeżeli zastanawiasz się nad nowym szałowym dodatkiem do garderoby, sprawdź, czy połyskujące spodnie są dla Ciebie.

Spodnie lateksowe

Codzienne stylizacje nie zawsze muszą być nudne. W łatwy sposób można dodać im charakteru oraz blasku zakładając odzież posiadającą błyszczącą fakturę. Obecnie dużą popularnością cieszą się spodnie lateksowe oraz woskowane. Ze względu na swój styl nie łatwo stworzyć z nimi kompozycję idealną. Trzymając się jednak kilku prostych zasad, można z nimi tworzyć zarówno eleganckie, jak i bardziej frywolne kompozycje.

Spodnie lateksowe

Spodnie lateksowe damskie stanowią duże wyzwanie stylizacyjne, które wymaga ponadprzeciętnego wyczucia smaku oraz modowych trendów. Łącząc je z odpowiednimi tkaninami oraz krojami ubrań można wyglądać w nich naprawdę świetnie, nawet na co dzień.

Niestety nie każda pani może pozwolić sobie na ten rodzaj kreacji. Lateksowe Spodnie przeznaczone są z zasady dla kobiet wysokich i szczupłych. Dużą wadą połyskującej tkaniny jest optyczne powiększanie sylwetki. Tym samym pełne uda mogą wydawać się jeszcze bardziej pełne. Potencjalne mankamenty górnej części figury można skutecznie zamaskować długim swetrem lub T-shirtem.

Wybierając spodnie lateksowe jako element codziennej stylizacji, warto połączyć je z przyjemnym luźnym swetrem, koszulą lub T-shirtem. Tego typu ubrania skutecznie stonują agresywny charakter lateksowej tkaniny. Dobrze jest, gdy górna część garderoby jest zabudowana. Wskazane jest unikanie dużych dekoltów, które mogą potęgować wyzywający charakter.

Spodnie woskowane

Ciekawym zamiennikiem dla spodni lateksowych są spodnie wykonane z materiału woskowanego. Ich szeroki wybór znajduje się na Cama Shopping. Charakteryzują się subtelnym połyskiem, przez co czasem mogą przypominać spodnie skórzane lub lateksowe. Kiedyś tego rodzaju spodnie nosili motocykliści, ponieważ stanowiły one ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak wiatr czy wilgoć. Dla uzyskania takiej ochrony w jeans wcierano wosk. Obecnie wosk zastępuje specjalna farba, gwarantująca ten charakterystyczny blask.

Noszenie spodni woskowanych podlega wielu kontrowersjom. Spora grupa kobiet uważa, że podobnie jak spodnie lateksowe mogą one pogrubiać sylwetkę. Inne uważają, że to mit i z chęcią sięgają po tego rodzaju modele. Ich zakupu dokonasz na camashopping.com. Faktycznie połysk na tkaninie może podkreślać pewne niedoskonałości sylwetki. Można to jednak skutecznie ukryć za pomocą innych elementów garderoby. Warto natomiast podkreślić, że spodnie woskowane występują najczęściej w ciemnych kolorach, które z zasady wyszczuplają optycznie figurę.

Z pewnością w woskowanych spodniach zawsze dobrze będą wyglądały kobiety o drobnej posturze. Natomiast panie o bardziej okrągłych kształtach powinny wybierać modele o kolorach ciemnych i matowych. Szpilki lub inne wysokie buty dodatkowo wspomogą efekt wyszczuplenia.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.