Jak dobrać podłogę drewnianą do wnętrz w stylu modern farmhouse

Ta stylistyka wielu z nas kojarzy się z sielską atmosferą domów na farmie, które znamy z amerykańskich filmów. W nowoczesnej wersji styl farmhouse łączy rustykalny klimat z funkcjonalnymi rozwiązaniami. Tutaj ekologia idzie w parze z dobrym designem. Co ważne, nie jest to pomysł zarezerwowany wyłącznie dla urządzających dom za miastem.

W poszukiwaniu bliskości z naturą i odpoczynku od codziennego pędu chętnie uciekamy na wieś. A gdyby tak przenieść tę błogą atmosferę także do miejskiego domu czy mieszkania? Pomoże w tym styl modern farmhouse. W przestronnych, jasnych i pełnych światła wnętrzach urządzonych w tej konwencji można znakomicie odpocząć. Jednocześnie styl ten świetnie łączy beztroski klimat z rozwiązaniami na miarę współczesnego stylu życia. Być może w tym właśnie tkwi sekret jego rosnącej popularności. Co trzeba wiedzieć, aby urządzić nowoczesne wnętrze z wiejską duszą?

Deski dębowe — naturalne, nowoczesne, na lata

Bazą aranżacji wnętrza w stylu modern farmhouse są naturalne materiały: dębowe deski na podłodze, drewniane belki sufitowe i filary. Elementy stylu rustykalnego przeplatają się tu z akcentami industrialnymi, takimi jak czerwona cegła na ścianie, metalowe fabryczne lampy, duże przeszklenia. Przestronna, dobrze wyposażona kuchnia otwarta na salon stanowi serce domu. Za spójny charakter aranżacji odpowiada dobrze dobrana podłoga. I nie ma wątpliwości, że musi to być podłoga drewniana. Żaden inny materiał tak dobrze nie łączy rustykalnego, nieco surowego wyglądu z ponadczasową elegancją, jak deski dębowe. Te z oferty Jawor-Parkiet, polskiego producenta podłóg drewnianych nie tylko zachwycają naturalnym wyglądem i pięknym rysunkiem słojów, ale także wysoką jakością. A bogaty wybór dekorów zaspokoi gusta miłośników stylu. W tej konwencji szczególnie mile widziane są podłogi z licznymi sękami, wyrazistymi dużymi słojami, utrzymane w ciepłym jasnym wybarwieniu. Idealnie pasować będą długie deski z kolekcji FertigDeska Luxury Maxi w dekorze Dąb Country. Okazała długość 2,5 m podkreśli przestronny charakter wnętrz, a światło wpadające przez duże okna podkreśli naturalne walory drewna dębowego. Zróżnicowane zabarwienie, biel oraz sęki sprawiają, że jest to wręcz intuicyjne uzupełnienie wnętrz w rustykalnym klimacie.

Jawor-Parkiet: Producent Podłóg Drewnianych

Wszystkie podłogi Jawor-Parkiet są rekomendowane do stosowania na ogrzewaniu podłogowym. Tym samym idealnie wpisują się w konwencję modern farmhouse łączącą sielskość z wygodą nowoczesnych rozwiązań. W tym miejscu warto wspomnieć również, że deski i parkiety są wykończone fabrycznie, przez co niezwykle funkcjonalne, bo można je użytkować wkrótce po ułożeniu. Do wyboru są trzy rodzaje wykończenia. Do naturalnych, nieco surowych wnętrz w estetyce modern farmhouse najlepiej pasują matowe powierzchnie. Taki efekt dają podłogi drewniane wykończone ekologicznym olejowoskiem, który umożliwia wykonanie miejscowych napraw lub powłoką Fusion Hybrid. Ta z kolei łączy zalety olejowosku i lakieru, a supermatowa, odporna na ścieranie i uszkodzenia powłoka znakomicie zabezpiecza podłogę.

Jawor-Parkiet: Producent Podłóg Drewnianych

Podłoga drewniana — ekologia i dobry design

Decydując się na styl modern farmhouse warto pamiętać, że jest on nieco eklektyczny, a zatem ostateczny efekt wymaga dekoratorskiego wyczucia. To z jednej strony rustykalny klimat, który trzeba podkreślić odpowiednimi dodatkami, z drugiej zaś nowoczesna dyscyplina. Aby w pełni cieszyć się sielskim charakterem domu, należy oprzeć aranżację nie tylko na naturalnych materiałach, ale także metodach produkcji, które odbywają się z poszanowaniem środowiska i surowca. W taki sposób powstają podłogi Zero Waste z oferty Jawor-Parkiet. Ta kolekcja udowadnia, że największa wartość podłóg drewnianych kryje się w ich naturalnym pięknie. Eksponuje niedoskonałości drewna i przekuwa naturalne wady surowca w jego zalety. Dlatego na powierzchni podłóg odnajdziemy liczne sęki, pęknięcia, naturalne różnice kolorystyczne. Tak bogaty i wyrazisty rysunek drewna idealnie wpisuje się w stylistykę modern farmhouse. Spośród dziesięciu dekorów inspirowanych barwami natury i żywiołów, warto zwrócić szczególną uwagę na deskę Zero Waste Dąb Water z pięknymi ciemnymi sękami. Ciekawą alternatywę dla desek może stanowić parkiet dębowy. W tej konwencji świetnie wypadnie parkiet Zero Waste Dąb Timber, o głębokiej nasyconej barwie. Warto jednak, mając na uwadze reguły stylu, wybrać elementy parkietowe o większych wymiarach oraz standardowy sposób ułożenia.

Jawor-Parkiet: Producent Podłóg Drewnianych

W domu urządzonym w stylu modern farmhouse nie powinno zabraknąć starych mebli z duszą, które dzięki starannemu odnowieniu zyskują nowe życie. Ważną rolę odgrywają tradycyjne rzemiosło oraz dodatki wykonane z naturalnych materiałów, jak len, wiklina, ale także kamionka i ceramika. Kreatywny eklektyzm charakterystyczny dla tej estetyki wymaga, aby było także elegancko i wygodnie. Dlatego kuchnia powinna być funkcjonalna i dobrze wyposażona w praktyczne systemy meblowe i nowoczesne AGD. Natomiast salon to przestrzeń, w której będziemy spędzać długie wieczory i podejmować gości. Nieodzowne będą designerskie fotele oraz wygodna kanapa. Do tego miękkie poduszki oraz ręcznie tkany dywan dopełnią całości.

Jawor-Parkiet: Producent Podłóg Drewnianych

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.