O STRONIE

Learning from Hollywood, czyli ucząc się od Hollywood, to blog o wnętrzach, domu, stylu życia i poszukiwaniu inspiracji, głównie w kinie, ale nie tylko.

Wnętrzarskie inspiracje można czerpać z wielu źródeł – podróży, mody, magazynów, ale także z miejsc mniej oczywistych, jak kino. Okazuje się, że filmowe domy to niemal niewyczerpana kopalnia pomysłów. Wielu reżyserów przykłada wielką wagę do tego, jak i gdzie mieszkają ich postacie. Często wręcz traktują domy jak niezależnych bohaterów. Ściśle współpracują więc ze scenografem, osobiście dobierają kolory, meble i dekoracje. Efekty prac bywają tak dobre, że filmy zaczynają wyznaczać wnętrzarskie trendy. Komedia „Lepiej późno niż później” spopularyzowała styl Hampton, a „Wielki Gatsby” rozbudził zainteresowanie estetyką glamour. Dlatego zawsze oglądając film lub serial, tak uważnie przyglądam się temu, co się dzieje w tle. Wypatruję ciekawych rozwiązań aranżacyjnych i interesujących sprzętów. Kino determinuje również moje podejście do wnętrz tych już zupełnie realnych. Lubię, gdy opowiadają historie i dyskretnie zdradzają osobowość czy zainteresowania swoich lokatorów.

O mnie

Nazywam się Anna Oporska.

Design, wnętrza, kino, podróże i jedzenie – to mnie interesuje najbardziej (nie zawsze w tej kolejności). Tutaj tym wszystkim chce się z Wami dzielić, pokazywać piękne rzeczy i wartościowe filmy, z których tak wiele można wyciągnąć inspiracji.

Cenię wysoką jakość, zaangażowanie i pasję.

Planuję wiele podróży, urządzenie swojego wymarzonego domu i odkrywanie nowych rzeczy.

A teraz kilka faktów. Z wykształcenia jestem historykiem sztuki oraz redaktorem. O designie, wnętrzach, a także filmach i podróżach piszę w czasopismach oraz na portalach internetowych. Mam na swoim koncie współpracę m.in. z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze” i kilkoma innymi tytułami. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.

Jeśli masz jakieś pytanie, sugestię, refleksję, którą chcesz się podzielić, zapraszam do KONTAKTU ze mną. Osoby zainteresowane współpracą zapraszam TUTAJ. Można mnie też obserwować na Instagramie, na nim dzielę się zdjęciami z podróży, jak i codziennymi zachwytami.