O STRONIE

Learning from Hollywood, czyli ucząc się od Hollywood, to blog o wnętrzach, domu, stylu życia i poszukiwaniu inspiracji, głównie w kinie, ale nie tylko.

Wnętrzarskie inspiracje można czerpać z wielu źródeł – podróży, mody, magazynów, ale także z miejsc mniej oczywistych, jak kino. Okazuje się, że filmowe domy to niemal niewyczerpana kopalnia pomysłów. Wielu reżyserów przykłada wielką wagę do tego, jak i gdzie mieszkają ich postacie. Często wręcz traktują domy jak niezależnych bohaterów. Ściśle współpracują więc ze scenografem, osobiście dobierają kolory, meble i dekoracje. Efekty prac bywają tak dobre, że filmy zaczynają wyznaczać wnętrzarskie trendy. Komedia „Lepiej późno niż później” spopularyzowała styl Hampton, a „Wielki Gatsby” rozbudził zainteresowanie estetyką glamour. Dlatego zawsze oglądając film lub serial, tak uważnie przyglądam się temu, co się dzieje w tle. Wypatruję ciekawych rozwiązań aranżacyjnych i interesujących sprzętów. Kino determinuje również moje podejście do wnętrz tych już zupełnie realnych. Lubię, gdy opowiadają historie i dyskretnie zdradzają osobowość czy zainteresowania swoich lokatorów.

O mnie

Nazywam się Anna Oporska.

Design, wnętrza, kino, podróże i jedzenie – to mnie interesuje najbardziej (nie zawsze w tej kolejności). Tutaj tym wszystkim chce się z Wami dzielić, pokazywać piękne rzeczy i wartościowe filmy, z których tak wiele można wyciągnąć inspiracji.

Cenię wysoką jakość, zaangażowanie i pasję.

Planuję wiele podróży, urządzenie swojego wymarzonego domu i odkrywanie nowych rzeczy.

A teraz kilka faktów. Z wykształcenia jestem historykiem sztuki oraz redaktorem. O designie, wnętrzach, a także filmach i podróżach piszę w czasopismach oraz na portalach internetowych. Byłam redaktorem prowadzącym strony czterykaty.pl i domosfera.pl. Przez sześć lat pisałam dla miesięcznika „Czas na Wnętrze”. Współpracowałam także z kilkoma innymi tytułami, a obecnie jestem związana z Onet.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.

Prowadzenie bloga to wbrew pozorom dużo pracy i sporo wyzwań. Niemniej dzielenie się swoimi odkryciami i wiedzą jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji.

Jeśli masz jakieś pytanie, sugestię, refleksję, którą chcesz się podzielić, zapraszam do KONTAKTU ze mną. Osoby zainteresowane współpracą zapraszam TUTAJ.

4 Comments

 1. Podziękowanie

  Dzień dobry , przepraszam ale chciałbym ciepło podziękować za odpowiedz i opinię w temacie Yankee Candle , która jest dla nas wyrocznią w tej sprawie .Życzymy tylko miłych wpisów na blogu oraz pomyślności . Pozdr. j&a Tabowscy .

 2. Cześć. Jestem Magda. Przeczytałam o Twoim blogu w gazecie Rossmann Skarb i bardzo się ucieszyłam. Świetny pomysł. Czytając o Twoim blogu od razu pomyślałam o moim ulubionym filmie z Meryl Streep „To skomplikowane”. Oglądałam go wiele razy nie tylko ze względu na ulubioną aktorkę i fabułę,ale uwielbiam wgapiac się w dom i całe wnętrze,w ktorym mieszka główna bohaterka. Od lat marzę aby przynajmniej podobnie urządzić własne mieszkanie. Może kiedyś spelnie to marzenie. I może Twój blog mi w tym pomoże:)
  Jeszcze nie zdążyłam zapoznać się z całą zawartością Twojej strony. Najpierw chciałam do Ciebie napisać:)
  Ale już zabieram się za czytanie i oglądanie.
  Mam też pytanie. Czy masz może zdjęcia wnętrza z filmu o którym wspomniałam?? Byłoby cudownie.
  Serdecznie pozdrawiam.
  Magda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *