Szukasz pomysłu na wystrój kuchni? Filmy to znakomite źródło inspiracji. Można w nich znaleźć aranżacje w rozmaitych stylach, rozmiarach i kolorach. Już po raz drugi postanowiłam wybrać najpiękniejsze kuchnie z filmów. Tych 10 pomieszczeń zachwyci każdego. Zobacz wszystkie i znajdź swoją ulubioną aranżację.
Zestawienie 10 najpiękniejszych kuchni z filmów to jeden z tych artykułów na blogu, do którego wracacie najczęściej. Dlatego postanowiłam przygotować drugą część tego rankingu. Przyjrzałam się wielu kuchniom z filmów i seriali, zarówno dobrze znanych, jak i mniej popularnych. Jedynym kryterium wyboru były wartości estetyczne i pomysłowość. Choć w filmach dominują pomieszczenia o dość tradycyjnym wystroju, a nawet zachowawczym, to udało mi się znaleźć kilka pomieszczeń, które się wyróżniają. Dzięki temu w tym zestawieniu pojawiają się zarówno kuchnie nowoczesne, jak i klasyczne. To, co łączy je wszystkie, to spore gabaryty. Nie da się ukryć, że filmowe kuchnie są większe niż rzeczywiste, co wynika głównie ze specyfiki planu zdjęciowego. Nie zmienia to jednak faktu, że można się nimi inspirować. Zobaczcie wszystkie i wybierzcie swoją ulubioną.
10. Zeszłej nocy (Last night, 2010)
„Zeszłej nocy” to kameralny dramat o rozterkach miłosnych młodej pary mieszkającej w Nowym Jorku. Urządzili dom dla siebie i swojego psa w wysokim lofcie. W otwartej przestrzeni tuż pod oknami została zaaranżowana kuchnia. Łączy ona styl industrialny z nowoczesnym. Większość zabudowy została ukryta w ścianie za gładkimi panelami. Do tego mamy długą wyspę i otwarte półki. Brak typowych, górnych szafek odbiera jej „kuchennego” wyrazu, co jest zaletą w otwartych przestrzeniach. Całość wygląda zarazem szykownie i swobodnie, dobrze komponuje się z pozostałą częścią pomieszczenia.
Film „Holiday” to znakomita komedia romantyczna, która skrywa dwa wyjątkowe domy. Jeden jest urządzony w stylu angielskim z domieszką rustykalnego, a drugi jest na wskroś nowoczesny, i to właśnie ten ma zjawiskową kuchnię. Choć ta z wiejskiej chatki jest urocza, to jednak kalifornijska wydaje się być spełnieniem marzeń każdego aspirującego kucharza. Ciemne szafki i betonowe wykończenia zostały ocieplone przez ścianę w słomkowym odcieniu. Duża drewniana wyspa i zjawiskowe lampy stanowią doskonałe wykończenie wnętrza. Ograniczenie dekoracji pozwala wybrzmieć wysokiej jakości materiałom.
8. Twój Simon (Love, Simon, 2018)
Kuchnia z tego filmu to doskonały przykład aranżacji rodzinnego domu na przedmieściach, ale w wysokim standardzie. Ma dużą wyspę po środku, białe, klasyczne szafki i kamienne blaty. Największym wyróżnikiem tej kuchni jest ściana między szafkami. Wyłożono ją popularnymi płytkami metro, ale w ciekawym, niejednoznacznym odcieniu, a także w nieoczywistym układzie. Dodatkowym elementem dekoracyjnym są wzorzyste rolety. Warto też zwrócić uwagę na drobne wyposażenie, którego nie powstydził by się profesjonalny kurzach – kawiarka Chemex, czajnik Le Creuset czy naczynia Maison Cash.
7. Kobiety (Women, 2008)
Ten film nie zdobył wielkiego rozgłosu, ale zdecydowanie warto go zobaczyć choćby dla domu głównej bohaterki, w którą wcieliła się Meg Ryan. Jest to stary, klasycznie zaaranżowany budynek. Kuchnia także została urządzona na tradycyjną nutę, ale z kilkom ciekawymi rozwiązaniami. Przede wszystkim wyróżnia się ściana nad blatem, która została pokryta ciemnobrązową boazerią. Jej kolor pięknie kontrastuje z jasnymi szafkami i stanowi ciekawy akcent. Warto też zwrócić uwagę na kominek z efektowną obudową, co było popularnym zabiegiem w starych kuchniach.
6. I że cię nie opuszczę (The Vow, 2012)
Za sprawą filmu „I że cię nie opuszczę” powracamy do loftowych klimatów. Tm razem bohaterowie mieszkają w budynku pofabrycznym, stąd odsłonięta cegła i typowe dla fabryk duże okna. W prostej, drewnianej i jasnej zabudowie jest wiele półek, co nawiązuje do otwartej koncepcji całości. Styl loftowy podkreśla metalowa wyspa kuchenna oraz ciężkie lampy nad nią wiszące. Kuchnia ta jednak daleka jest od industrialnej surowości. Ocieplają ją drewniane akcenty i płytki w oryginalnym błękitnym kolorze. Eklektyczny posmak nadaje całej kompozycji charakteru.
5. Ostre przedmioty (Sharp Objects, 2018-)
Zupełnie inny wyraz ma kuchnia z serialu HBO „Ostre przedmioty”. Jest ona zlokalizowana w starym wiktoriańskim domu, stąd wiele historycznych naleciałości. Przede wszystkim uwagę zwracają okna i ceglany piec. Nadają one pomieszczeniu niebywałego charakteru. Meble jedynie podkreślają niegdysiejszy czar. Szafki mają wyszukany zielony odcień, modny w czasach wiktoriańskich oraz dekoracyjne wykończenia. W tę historyzującą zabudowę wpasowano współczesną wyspę kuchenną z kamiennym blatem, która nie tylko stanowi wygodną strefę do przygotowywania posiłków, ale także ich spożywania.
4. Madame secretary (2014-)
Jak wskazuje tytuł tego serialu, opowiada o losach amerykańskiej sekretarz stanu. Elizabeth stara się pogodzić piastowanie jednego z najwyższych stanowisk w państwie z życiem rodzinnym. Jak się można domyślać nie jest to łatwe, nawet mając tak piękną kuchnię. Trzeba przyznać, że jest nietypowa, bo usytuowana w środkowej części domu i stanowi niejako korytarz. (Wiele miejskich domów w USA jest wąskich, za to długich). Z tak niefortunnej lokalizacji wyszła bardzo ciekawa aranżacja. Wąska i długa wyspa dostarcza dodatkowego miejsca na gotowanie i na przechowywanie. Jasne, przeszklone szafki wyglądają elegancko i stanowią wizualną całość z położoną dalej jadalnią.
3. Grace i Frankie (Grace And Frankie, 2015-)
Podium otwiera kuchnia z domu na plaży z serialu „Grace i Frankie”. Za sprawą nadmorskiego położenia ma w sobie odrobinę luzu i niezobowiązującej elegancji. Granatowe szafki, wyspa kuchenna i połączenie na ścianach mozaiki z boazerią to jej główne wyróżniki. To jedna z tych aranżacji, w której każdy czuje się dobrze i swobodnie. Ma w sobie zarazem ciepło, przytulność oraz świeżość. Idealna kuchnia nie tylko na lato.
2. Zwyczajna przysługa (A simple favor, 2018)
Film „Zwyczajna przysługa” przenosi nas w zupełnie inne stylistyczne rewiry. Tutaj bowiem widzimy kuchnię ultranowoczesną. Usytuowana w otwartej przestrzeni jest wyjątkowo elegancka i szykowna. Białe, lśniące fronty i kamienne blaty mają dość chłodny wyraz, ale zarazem odważny. Można by nawet pomyśleć, że w tej kuchni nikt nie gotuje. Ta kuchnia zdecydowanie wyróżnia się na tle innych filmowych aranżacji.
1. Seks w wielkim mieście 2 (Sex and the city 2, 2010)
Pierwsze miejsce może być dla wielu zaskoczeniem. Wiadomo, że Carrie Bradshaw ma nieziemską garderobę, ale kuchnię? Okazuje się, że tak. Jest to wyjątkowo oryginalna przestrzeń, oscylująca miedzy stylami nowoczesnym, a vintage. W tym pomieszczeniu mocno przykuwają wzrok płytki strukturalne między szafkami w pięknym niebieskim kolorze. Wprowadzają one niezwykły klimat, Do tego mamy dwukolorowe szafki o gładkich frontach. Półki, stół oraz lampa nawiązują do estetyki lat 50. i 60. Nietypowym dodatkiem jest dywan o stricte salonowym charakterze, który kolorystycznie koresponduje z płytkami. Zdecydowanie ta kuchnia zasługuje na wyróżnienie, zarówno w kinie, jak i poza nim.
Nie tylko hollywoodzkie gwiazdy chronią swoją prywatność i dbają o to, by ich domy stanowiły…
Filmy młodzieżowe to jeden z najtrudniejszych gatunków filmowych. Opowiadają o młodych ludziach, nastolatkach, ale tworzą…
Seriale o bogaczach i życiu w luksusie cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że miliony…
Pola lawendy w okresie kwitnienia tworzą piękne fioletowe krajobrazy. To dla nich tysiące ludzi co…
Lawendowe pola to jeden z symboli Prowansji - słynnego regionu na południu Francji. Tworzą one…
W trakcie wakacji, gdy jest upalnie, a promienie słoneczne wyraźnie rozgrzewają naszą skórę, łatwo jest…
View Comments
Kuchnia z "Zwyczajna przysługa" chyba najbardziej przypadła mi do gustu :)