5 rzeczy, które ułatwią pracę i naukę z domu

Z dnia na dzień tysiące osób musiało opuścić swoje miejsca pracy i zamienić mieszkania w biura. Z kolei dzieci i studenci teraz uczą się w domach. Nie wszystkim nauka i praca w domowym otoczeniu przychodzi łatwo. Często napotykają na realne ograniczenia. Tych 5 sprzętów wielu z wam ułatwi zadanie.

fot. Sonya Winner Studio

Rzeczywistość w jakiej się wszyscy znaleźliśmy postawiła przed milionami osób nowe wyzwania. Dla wielu są to konieczność nauki i pracy z domu. Okazuje się ona większym wyzwaniem, niż można by przypuszczać. W domu trudniej się mobilizować i utrzymać koncentrację. Często brakuje nam też narzędzi, których do tej pory nie potrzebowaliśmy bądź, które mieliśmy zapewnione przez pracodawcę. Poniżej zebrałam pięć sprzętów, które rozwiążą wiele problemów, jakie napotykamy podczas pracy i nauki z domu.

5 rzeczy, które ułatwią pracę i naukę z domu


1. Urządzenie wielofunkcyjne (drukarka ze skanerem)


Absolutnie podstawowy sprzęt biurowy i jak się okazuje szkolny. Gdy dzieci uczą się z domu, nauczyciele przesyłają im zadania w plikach, które najlepiej czytać na papierze. W takich sytuacjach drukarka i tonery są niezbędne. Gdy już kupujemy taki sprzęt, warto nabyć urządzenie 2 w 1, czyli razem ze skanerem. Są to tak zwane urządzenia wielofunkcyjne. Będziemy wówczas mogli szybko i łatwo skanować dokumenty i szkolne zadania. Komunikacja ze współpracownikami czy klientami będzie dzięki temu płynniejsza i bez zakłóceń. Do wyboru mamy urządzenia wielofunkcyjne z drukarką atramentową bądź laserową. Warto wybrać model, z którym można się połączyć za pośrednictwem łączy wifi bądź bluetooh.


2. Słuchawki z mikrofonem


Pracując i ucząc się z domu, często musimy łączyć się poprzez różnorodne komunikatory ze współpracownikami. Wbudowane w większość urządzeń kamerki powodują, że nie musimy się martwić o wizję, gorzej z dźwiękiem. Choć zarówno telefony, tablety jak i laptopy mają głośniki oraz mikrofony, to bywają one zawodne. Dlatego dobrze jest mieć słuchawki z mikrofonem. Nie tylko zagwarantują nam lepszą jakość dźwięku, ale także poprawią nasz komfort, gdy w domu przebywają inni domownicy. Najlepsze są słuchawki nauszne, które są bezpieczniejsze dla naszego słuchu i przy okazji wyciszają dźwięki z otoczenia.


3. Podstawka pod laptop


Komputery stacjonarne są współcześnie w dużej mierze wypychane przez laptopy, które są dużo wygodniejsze w użyciu. Jednak przy intensywnym użytkowaniu mocno się nagrzewają, co może nie być szkodliwe dla sprzętu. Do tego ułożenie ekranu względem klawiatury jest niekorzystne dla naszego kręgosłupa. Musimy bowiem ciągle pochylać głowę. Z tych dwóch względów podkładki chłodzące do laptopów wydają się wręcz koniecznością. Nie tylko przedłużą żywotność naszego laptopa, ale także ułatwią nam pracę na nim. Odciążymy szyję i cały kręgosłup, dzięki czemu nie będą tak obolałe po całym dniu spędzonym przed komputerem.


4. Pomoc nadgarstkom


Każdy, kto dużo pracuje na komputerze, doskonale wie, że jest to spore obciążenie dla nadgarstków. Gdy pracujemy i uczymy się z domu bardzo możliwe, że nasze nadgarstki są obciążone jeszcze bardziej. Bywa, że z braku lepszego zajęcia spędzamy długie godziny przed komputerem. Żeby nie doprowadziło to w przyszłości do nieprzyjemnych schorzeń, warto zapewnić stawom należyte podparcie. Z pomocą przychodzą tu specjalne podkładki pod mysz z żelowym wkładem, na którym możemy oprzeć nadgarstek. Mamy też na rynku podkładki pod nadgarstki, które podpierają je w czasie pisania na klawiaturze. Oba te rozwiązania są więcej niż przydatne podczas pracy z domu.


5. Rysik


W dobie ekranów dotykowych, rysik wydaje się czymś wręcz niezbędnym. Szczególnie się przydaje, gdy pracujemy na tablecie, ale też gdy robimy prace graficzne, bądź wypełniamy tabelki. Pozwala pracować sprawniej i z większą precyzją. Dobra wiadomość jest taka, że najprostsze rysiki do tabletów są niedrogie kosztują od 20 do 40 zł, a znacznie ułatwiają posługiwanie się urządzeniami dotykowymi. Z kolei nieco droższe są jednocześnie bardziej precyzyjne i pozwalają nie tylko na zaznaczanie różnych opcji na ekranie, ale także wykonywanie dokładnych rysunków. Wybór powinien zależeć od indywidualnych potrzeb

 

Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.

View Comments

  • Sama również myślałam nad zakupem podkładki chłodzącej pod laptopa. Dziękuję za polecenie konkretnych modeli. Postaram się coś spośród nich wybrać.

Recent Posts

Jak skutecznie zwiększyć bezpieczeństwo domu – praktyczne wskazówki

Nie tylko hollywoodzkie gwiazdy chronią swoją prywatność i dbają o to, by ich domy stanowiły…

4 miesiące ago

TOP 15: Najlepsze filmy młodzieżowe. Dla młodzieży i o niej

Filmy młodzieżowe to jeden z najtrudniejszych gatunków filmowych. Opowiadają o młodych ludziach, nastolatkach, ale tworzą…

5 miesięcy ago

Najlepsze seriale o bogaczach. Ociekają luksusem!

Seriale o bogaczach i życiu w luksusie cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że miliony…

7 miesięcy ago

Pola lawendowe w Polsce. Gdzie są, kiedy kwitną?

Pola lawendy w okresie kwitnienia tworzą piękne fioletowe krajobrazy. To dla nich tysiące ludzi co…

7 miesięcy ago

Pola lawendowe w Prowansji. Kiedy kwitną, kiedy jechać?

Lawendowe pola to jeden z symboli Prowansji - słynnego regionu na południu Francji. Tworzą one…

7 miesięcy ago

Jaki krem z filtrem do twarzy stosować przez cały rok?

W trakcie wakacji, gdy jest upalnie, a promienie słoneczne wyraźnie rozgrzewają naszą skórę, łatwo jest…

7 miesięcy ago