Najnowszy film Borysa Lankosza „Ziarno prawdy”, to nie tylko gratka dla miłośników mocnego kina, ale także designu. W thrillerze pojawiają się sofa i stolik Clapp polskiej formy Noti, które w zeszłym roku zostały wyróżnione prestiżową nagrodą Red Dot.
W polskich produkcjach kinowych rzadko można znaleźć przykłady dobrego designu. „Ziarno prawdy” jest chlubnym wyjątkiem. W filmie Borysa Lankosza z Robertem Więckiewiczem w roli głównej możemy zobaczyć meble polskiej firmy Noti, a konkretnie stół i sofę Clapp.
Marka Noti została stworzona 10 lat temu i od początku, konsekwentnie kieruje się zasadą „po pierwsze design”. Dla firmy projektują czołowi polscy projektanci jak Tomasz Augustyniak, Tomek Rygalik, Renata Kalarus czy Piotr Kuchciński. Ten ostatni jest autorem wspomnianej sofy i stolika Clapp, które zadebiutowały na wielkim ekranie w filmie „Ziarno prawdy”. Stanęły one w gabinecie filmowego Rabina Zygmunta, granego przez izraelskiego aktora Zohara Straussa. Meble tak, jak i cały gabinet, są w kolorze czerwonym.
Kolekcja Clapp narodziła się w 2013 roku i powstała z myślą głównie o wnętrzach publicznych, biurowych, hotelowych oraz usługowych. Została zainspirowana popularnymi w latach 60. fotelami na drewnianych nogach (szczególnie fotelem '366′ Józefa Chierowskiego). W sofie Clapp można znaleźć odwołania do tej samej zasady konstrukcji. Mimo nawiązań do estetyki vintage całość ma bardzo współczesny wyraz. Między innymi dzięki temu w 2014 roku kolekcja zdobyła prestiżową nagrodę, zwaną Oscarem designu – Red Dot.
[stextbox id=”info”]
O FILMIE: Adaptacja powieści Zygmunta Miłoszewskiego. W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.
Autorem zdjęć do filmu jest Łukasz Bielan – współtwórca nagrodzonego Oscarem za zdjęcia „Życia Pi” oraz takich obrazów jak: „Transformers”, „Nixon” i „Wrogowie publiczni”. Muzykę stworzył Abel Korzeniowski – dwukrotnie nominowany do nagrody Złotego Globu autor oprawy muzycznej m.in. do „Samotnego mężczyzny” Toma Forda oraz wyreżyserowanego przez Madonnę „W.E. Królewskiego romansu”. Za scenografię odpowiada Magdalena Dipont, która wielokrotnie współpracowała z Krzysztofem Kieślowskim, Andrzejem Wajdą, Januszem Zaorskim oraz Krzysztofem Krauze.[/stextbox]
Zdjęcia: Noti, Next Film
Nie tylko hollywoodzkie gwiazdy chronią swoją prywatność i dbają o to, by ich domy stanowiły…
Filmy młodzieżowe to jeden z najtrudniejszych gatunków filmowych. Opowiadają o młodych ludziach, nastolatkach, ale tworzą…
Seriale o bogaczach i życiu w luksusie cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że miliony…
Pola lawendy w okresie kwitnienia tworzą piękne fioletowe krajobrazy. To dla nich tysiące ludzi co…
Lawendowe pola to jeden z symboli Prowansji - słynnego regionu na południu Francji. Tworzą one…
W trakcie wakacji, gdy jest upalnie, a promienie słoneczne wyraźnie rozgrzewają naszą skórę, łatwo jest…