„Cudowny chłopak” to pełen ciepła film o wyjątkowym 10-latku i jego niezwykłej rodzinie. Choć los ich mocno doświadcza, to są dla siebie wielkim oparciem. Ciepło rodzinne oddaje ich przytulny dom, a w szczególności pokój małego bohatera.
Film „Cudowny chłopak” to adaptacja powieści o chłopcu dotkniętym rzadką genetyczną chorobą – zespołem Treachera Collinsa. Przejawia się ona przede wszystkim w deformacji twarzy. Auggie (Jacob Tremblay) wraz z rodzicami i siostrą mieszka na nowojorskim Brooklynie. Ma już 10-lat i do tej pory uczył się w domu. Isabel (Julia Roberts) nalega jednak, żeby syn poszedł do szkoły. Dla chłopca to swoisty koniec świata, jaki znał i konieczność samodzielnego zmierzenia się z rówieśnikami. A jak można się domyślić, dzieci nie zawsze są miłe. Dla chłopca jedyną ucieczką przed światem jest własny dom, a temu nie można odmówić rodzinnego ciepła i przytulności.
Nie ulega wątpliwości, że życie Auggiego jest pełne wyzwań. Odmienność w świecie wielbiącym nieuchwytne ideały staje się swoistą sztuką przetrwania. Na szczęście ma wokół siebie kochającą rodzinę, która z wielkim oddaniem pomaga chłopcu stawiać czoła światu. Stworzyli oni przyjazną przystań w postaci swojego miejskiego domu na Brooklynie w Nowym Jorku. Jest on zlokalizowany w klasycznym budynku z tradycyjnymi zdobieniami. Ma on typową dla tego regionu kamienną fasadę i niegdysiejszy czar.
Obietnica przytulności zawarta w fasadzie budynku znajduje swoje potwierdzenie we wnętrzu. Dom bohaterów filmu „Cudowny chłopak” ma dość typowy układ. Na parterze jest obszerna otwarta przestrzeń ze strefą wypoczynkową od frontu i częścią kuchenną na tyłach domu. Z kolei wszystkie sypialnie są zlokalizowane na piętrze.
Przytulną atmosferę udało się wykreować dzięki zastosowaniu ciepłej palety kolorystycznej pełnej beżów oraz brązów ze słonecznym żółtym w postaci przestronnego narożnika. Ten jeden mebel stanowi wizualne potwierdzenie, że w tym domu mieszka radosna rodzina.
Warto w tym pomieszczeniu zwrócić uwagę na siedziska pod oknami z miękkimi poduchami. Jest to idealne miejsce do obserwowania świata i czytania książek. Istotnym punktem salonu jest także ceglany kominek z efektowną stolarką, jak i meblowa zabudowa z takiego samego drewna.
Ta sama estetyka znajduje swoją kontynuację w dalszej części pomieszczenia. Tam królują obszerny stół i strefa kuchenna oddzielona długą wyspą. To niezwykle przytulne miejsce z klasycznymi białymi szafkami kuchennymi i płytkami typu metro – tak charakterystycznymi dla nowojorskich domów.
Warto zwrócić uwagę na drewniane żaluzje, modne czarne lampy nad wyspą oraz wielką kuchenkę, która zdradza, że w tym domu ceni się dobre jedzenie.
Wydaje się, że najważniejszym pomieszczeniem w całym domu jest pokój tytułowego bohatera. Auggie to wielbiciel kosmosu i zostało to mocno podkreślone w wystroju jego sypialni. Jedna ze ścian i sufit zostały pomalowane w nocne niebo.
Kosmicznych elementów jest znacznie więcej. Auggie ma w pokoju rakietę kosmiczną z kartonu, lunetę, kask kosmonauty i pościel z kosmonautą. Ta ostatnia to komplet od znanej również w Polsce marki Snurk.
Uwagę zwraca spora powierzchnia pokoju chłopaka. Dzięki temu ma on sporo miejsca na rozwijanie wyobraźni. Do pokoi pozostałych mieszkańców nie mamy już aż tak dobrego wglądu. Widzimy je jedynie ukradkowo. Wszystkie jednak biją ciepłem i urokiem.
W tak ciepłym i przytulnym otoczeniu trudny codzienności każdy by znosił lepiej. Scenografom udało się wykreować przestrzeń, która odzwierciedla relacje głównych bohaterów. A warto dodać, że za scenografię odpowiedzialna była pochodząca z Bułgarii Kalina Ivanov. Wcześniej pracowała przy takich produkcjach jak „Między światami”, „I że cię nie opuszczę” czy „Szare ogrody”. Z dużą wrażliwością i zrozumieniem oddała świat 10-letniego chłopca.
Nie tylko hollywoodzkie gwiazdy chronią swoją prywatność i dbają o to, by ich domy stanowiły…
Filmy młodzieżowe to jeden z najtrudniejszych gatunków filmowych. Opowiadają o młodych ludziach, nastolatkach, ale tworzą…
Seriale o bogaczach i życiu w luksusie cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że miliony…
Pola lawendy w okresie kwitnienia tworzą piękne fioletowe krajobrazy. To dla nich tysiące ludzi co…
Lawendowe pola to jeden z symboli Prowansji - słynnego regionu na południu Francji. Tworzą one…
W trakcie wakacji, gdy jest upalnie, a promienie słoneczne wyraźnie rozgrzewają naszą skórę, łatwo jest…