Beżowa sypialnia bez nudy. Jak urządzić? Aranżacje, inspiracje

Beżowa sypialnia to z pewnością miejsce, w którym można się bez trudu zrelaksować. Jest spokojna, ponadczasowa i przyjazna. Łatwo jednak w takim wnętrzu o aranżacyjną nudę. Poznaj modne oraz praktyczne inspiracje na wystrój beżowej sypialni. Niech będzie stylową oazą odpoczynku.

Sypialnia to pomieszczenie, w którym szukamy wyciszenia, relaksu i w którym chcemy czuć się swobodnie sami ze sobą. Dlatego aranżacja tego pomieszczenia w stonowanych barwach wydaje się dość intuicyjnym wyborem. Beżowa sypialnia właśnie taka jest — stonowana, neutralna, przyjazna. Mimo licznych zalet wciąż jednak obawiamy się beżu we wnętrzach. Zarzucamy mu nudę i nijakość. Te opinie bazują na stereotypach. Czas je zweryfikować. Zobacz, jak urządzić modną sypialnię w beżu.

Przeczytaj także:

Kolor beżowy w sypialni

Aranżacja sypialni odcieniach beżu to znakomity wybór dla osób ceniących spokój, harmonię i umiar. Beż to w końcu kolor neutralny, o czym świadczą inne jego określenia — nude oraz cielisty. Co istotne, kolor beżowy wywodzi się z natury. Zaliczany jest w poczet tzw. kolorów ziemi. Blisko mu zatem do wszelkich odcieni brązu, ale też miedzi czy zieleni. Barwa ta ma w sobie delikatność, ale ma odcienie, którym trudno omówić charakteru. A warto dodać, że beż posiada ponad tysiąc różnych odcieni. Daje to ogromne możliwości aranżacyjne.

Kolor beżowy we wnętrzach jest uniwersalny i wszechstronny. Może być gwiazdą samą w sobie, jak i uzupełnieniem dla innych barw. Do tego doskonale wpisuje się w różne, nawet skrajnie odmienne style w urządzaniu wnętrz. Wszak idealnie sprawdza się w sypialniach nowoczesnych, boho, skandynawskich czy tych w duchu modern farmhouse.


Jak urządzić beżową sypialnię?

Klucz do sukcesu w aranżacji wszelkich monochromatycznych pomieszczeń, nie tylko sypialni i nie tylko w beżu, to stosowanie dwóch zasad:

  • Łączenie różnych, wyrazistych faktur.
  • Łączenie kilku odcieni jednego koloru.

Co to oznacza w praktyce? Urządzając beżową sypialnię, zacznij od wybrania co najmniej trzech odcieni beżu, które będą dominować we wnętrzu. Przykładowo mogą to być kość słoniowa, taupe i camel. Tym prostym zabiegiem aranżacja nabierze głębi, będzie wielowymiarowa i zdecydowanie bardziej wyszukana. Z powodzeniem też można beżową sypialnię urozmaicić bielą, czernią, złotem bądź odcieniami z szerokiej palety kolorów ziemi. Jednak wciąż beże powinny dominować w wystroju.

Aby uniknąć aranżacyjnej nudy w monochromatycznych pomieszczeniach, warto także łączyć różne faktury — im bardziej wyraziste, tym lepiej. Jeśli wszystko będzie gładkie, zrobi się monotonnie. Dlatego powierzchnie gładkie warto łączyć z chropowatymi, czy włochatymi. Materiały, które pomogą wprowadzić fakturalne zróżnicowanie to: kamień, cegła, len, wełna czesankowa, futro, welur, marmur, szkło, metale itp. Możliwości jest naprawdę wiele. Dużo też zależy, czy urządzamy beżową sypialnię w stylu galmour, czy przykładowo rustykalnym. To także w dużej mierze determinuje dobór materiałów.


Jak ożywić beżową sypialnię?

W zasadzie powyższy akapit odpowiada również na pytanie, jak ożywić beżową sypialnię. Czyli poprzez zróżnicowanie odcieni beżowego i zróżnicowanie faktur. Jest jednak jeszcze kilka sposobów. Oto kilka z nich:

  • Złote dodatki. Lśniące złoto doskonale komponuje się z beżem. Nie tylko ożywi sypialnię, ale też ją rozświetli, doda jej blasku i wykreuje wrażenie luksusu.
  • Czarne akcenty. Czerń doskonale wyostrza kolory i podkreśla ich głębie. Czarne, matowe dodatki w beżowej sypialni zadziałają ożywczo. Dodadzą wnętrzu nowoczesnego szyku.
  • Przemyślane dodatki. Dodatki do beżowej sypialni wcale nie muszą być kolorowe, aby ożywić to pomieszczenie. Ważne, aby były interesujące. Wazon z terakoty, suszona trawa pampasowa, kosz z plecionych traw — te rzeczy mają wyraziste faktury i naturalną urodę.
  • Wysokiej jakości materiały. Zawsze, gdy stawiam na jeden kolor, musimy zainwestować w materiały wysokiej jakości. Dlatego warto sięgnąć po prawdziwe drewno, kamień, len, atłas czy adamaszek. To przełoży się wrażenie luksusu.
  • Efektowne oświetlenie. W prostych aranżacjach sypialni elementem, który może dodać smaczku, zawsze jest oświetlenie. Warto poszukać intrygujących lamp sufitowych i nocnych. Dzięki nim można wykreować niezwykły wystrój.
  • Wzory. Sypialnia w beżu nie oznacza, że nie można do niej wprowadzić wzorów — wręcz przeciwnie. Krata, paski czy motywy roślinne to zawsze dobry wybór do monochromatycznych wnętrza. Ożywiają aranżację i ją urozmaicają.

Beżowa sypialnia — inspiracje, zdjęcia

Możliwości urządzenia beżowej sypialni jest naprawdę wiele. Kolor wcale nie jest ograniczeniem. Jest wręcz okazją do uwolnienia kreatywności. Poniżej zebrane zdjęcia beżowych sypialni dostarczą wielu inspiracji.

Pierwsza z beżowych sypialni to wnętrze przemyślane. Nie ma tu elementów przypadkowych. Stonowaną kolorystykę urozmaicono efektownymi meblami i spektakularnymi belkami na suficie.

Beżowo- złota sypialnia w nowoczesnym wydaniu ma w sobie szyk, ale bez ostentacji. Tu jest przytulnie, luksusowo i wygodnie.

Efektowny zagłówek jest kluczem do sukcesu tej beżowej sypialni. Pokazuje to, że niebanalne dodatki są sprawdzonym sposobem na ożywienie monochromatycznego pomieszczenia.

W eklektycznych wnętrzach, w których potyka się tak wiele różnorodnych elementów — barokowe lustro, nowoczesne łóżko, rustykalne lampy z romantyczną pościelą — zawężenie palety kolorystycznej jest zawsze dobrym wyborem. Ta beżowa sypialnia świetnie się broni.

Kilka odcieni beżu, wyraziste faktury i ciekawe dodatki — w tej beżowej sypialni zastosowano wszystkie triki, pomagające wykreować interesujące wnętrze.

Nawet minimalistyczna sypialnia w beżu wciąż może prezentować się niesztampowo. Pomysłowo zlokalizowana wnęka za łóżkiem z miejsca sprawia, że aranżacja robi się ciekawa.

Beżowa sypialnia w duchu amerykańskim jest komfortowa i przytulna. Dodatki, jak pleciona skrzynia, dodają aranżacji wyrazistości.

W tej bezowej sypialni zwraca uwagę zabawa oświetleniem. Centralna lampa sufitowa na długim kablu została poprowadzona tak, aby służyła za lampę nocną. Ciekawe i zaskakujące rozwiązanie.

<!– Composite Start –>

<!– Composite End –>

Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.

Recent Posts

Jak skutecznie zwiększyć bezpieczeństwo domu – praktyczne wskazówki

Nie tylko hollywoodzkie gwiazdy chronią swoją prywatność i dbają o to, by ich domy stanowiły…

3 miesiące ago

TOP 15: Najlepsze filmy młodzieżowe. Dla młodzieży i o niej

Filmy młodzieżowe to jeden z najtrudniejszych gatunków filmowych. Opowiadają o młodych ludziach, nastolatkach, ale tworzą…

4 miesiące ago

Najlepsze seriale o bogaczach. Ociekają luksusem!

Seriale o bogaczach i życiu w luksusie cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że miliony…

6 miesięcy ago

Pola lawendowe w Polsce. Gdzie są, kiedy kwitną?

Pola lawendy w okresie kwitnienia tworzą piękne fioletowe krajobrazy. To dla nich tysiące ludzi co…

6 miesięcy ago

Pola lawendowe w Prowansji. Kiedy kwitną, kiedy jechać?

Lawendowe pola to jeden z symboli Prowansji - słynnego regionu na południu Francji. Tworzą one…

6 miesięcy ago

Jaki krem z filtrem do twarzy stosować przez cały rok?

W trakcie wakacji, gdy jest upalnie, a promienie słoneczne wyraźnie rozgrzewają naszą skórę, łatwo jest…

6 miesięcy ago