Granat w kuchni staje się coraz bardziej popularny. Niektórzy uznają go wręcz za „nową czerń”. Trudno się dziwić – jest ponadczasowy, elegancki, a zarazem nowoczesny. Zobacz, jak urządzić granatową kuchnię oraz jakie blaty i dodatki będą do niej pasować najlepiej.
Kolor granatowy z roku na rok zyskuje na popularności w aranżacji wnętrz. Nic dziwnego, że trafił też w końcu do kuchni. Granatowa kuchnia to wybór tyle modny, co ponadczasowy. Kolor ten ma bowiem w sobie zarówno klasyczny wdzięk, jak i nowoczesny szyk. Jest uniwersalny, gdyż bez trudu odnajduje się w różnych konwencjach stylistycznych, a także łatwo go łączyć z innymi barwami. Jednocześnie nie jest tak ciężki i jednoznaczny w wyrazie jak czerń. Warto przyjrzeć się mu bliżej.
Przeczytaj także: Kolor granatowy na ścianach. Z czym łączyć granat we wnętrzach
Granatowa kuchnia to propozycja dla osób zmęczonych wszech obecnymi kuchniami białymi, szarymi czy czarnymi. Dla tych co tęsknią za kolorem w aranżacji wnętrz, ale nie są skłonni do zbytniego szaleństwa. Dla osób, które chcą, aby ich wnętrze prezentowało się współcześnie, a zarazem było ponadczasowe. To wszystko pozwalają osiągnąć granatowe meble kuchenne.
Granat to kolor ciemny, spokojny, niezbyt narzucający się swoją obecnością. To z jakimi innymi barwami go zestawimy w aranżacji kuchni przesądzi o tym czy będzie wyglądał nowocześnie, czy tradycyjnie.
Z jakimi kolorami połączyć granatowe meble kuchenne:
Poza wyżej wymienionymi barwami kolor granatowy lubi towarzystwo metali – od złota, przez srebro, po mosiądz. Warto je szczególnie wprowadzić w dodatkach w postaci uchwytów meblowych czy oświetlenia.
Do granatowych mebli kuchennych dość łatwo dobrać pasujący blat. Wszystko jednak zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Oto najbardziej polecane opcej:
Powyższe warianty to pewniaki, które zawsze wyglądają dobrze, co nie oznacza, że jedyne słuszne. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, można też sięgnąć po blat czarny, stalowy czy granitowy.
Granatowa kuchnia z gładkimi frontami będzie się prezentować nowocześnie, z kolei z różnego rodzaju frezowaniami i ozdobami już bardziej klasycznie. W większych kuchniach można wprowadzić zarówno dolne i górne szafki w granacie; w mniejszych ładnie się prezentuje połączenie granatowych dolnych i białych górnych.
Żeby pokazać, ile możliwości dają granatowe meble kuchenne, poniżej znajdziecie nieco inspiracji.
Nie tylko hollywoodzkie gwiazdy chronią swoją prywatność i dbają o to, by ich domy stanowiły…
Filmy młodzieżowe to jeden z najtrudniejszych gatunków filmowych. Opowiadają o młodych ludziach, nastolatkach, ale tworzą…
Seriale o bogaczach i życiu w luksusie cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że miliony…
Pola lawendy w okresie kwitnienia tworzą piękne fioletowe krajobrazy. To dla nich tysiące ludzi co…
Lawendowe pola to jeden z symboli Prowansji - słynnego regionu na południu Francji. Tworzą one…
W trakcie wakacji, gdy jest upalnie, a promienie słoneczne wyraźnie rozgrzewają naszą skórę, łatwo jest…
View Comments
Ten projekt jest naprawdę zachwycający. Sam bardzo chciałbym mieć u siebie w domu kuchnię urządzoną w podobnym stylu. Nie sądziłem, że granatowe meble tak bardzo przypadną mi do gustu.
Granatowa kuchnia staje się motywem, który często pojawia się w projektowanych przez nas kuchniach. Dlaczego? Ponieważ jest to kolor pomiędzy jasnym a ciemnym, ponieważ występuje w wielu odcieniach, ponieważ połączymy go z ciekawymi dekorami drewna.